Jarolím (ANO): Chceme, aby naše město patřilo k bezpečným místům pro život

31.12.2015 16:07

Novoroční přání starosty města Dvůr Králové nad Labem

Jarolím (ANO): Chceme, aby naše město patřilo k bezpečným místům pro život
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Dvora Králové nad Labem Jan Jarolím (ANO)

Vážení občané Dvora Králové nad Labem, letošní rok se pomalu chýlí ke konci, a tak mi dovolte krátké zamyšlení nad uplynulými měsíci. Rok 2015 byl z mnoha pohledů přelomový.

Pokračovali jsme v úspěšně započaté spolupráci s vedením Královéhradeckého kraje ohledně oprav komunikací v našem městě, v Nedbalově ulici se realizovala stavba nového mostu přes Hartský potok, nyní se dokončuje rekonstrukce Valové uličky. Velmi dobře jsme nastartovali spolupráci s vedením ZOO Dvůr Králové, Úřadem práce Trutnov nebo Městskou nemocnicí. Také se uskutečnilo několik schůzek se zástupci společností Textil Invest Group a Protivítr Invest a výsledkem jsou dohody o budoucím využití pozemků či areálů v jejich majetku. Pokračují i jednání s vlastníkem čistírny odpadních vod. Úspěšně jsme pracovali na Program u rozvoje Dvora Králové nad Labem na roky 2016–2022 a setkávali se a diskutovali s místními podnikateli. Město má nového zahraničního partnera – polskou Kamiennou Góru, smlouvu o spolupráci na společných projektech bychom měli podepsat v lednu 2016. A nová vedení mají technické služby města i Městské vodovody a kanalizace a tyto změny začínají přinášet své ovoce.

Chceme, aby naše město patřilo k bezpečným místům pro život, a tak spolupracujeme s vedením Policie ČR, s hasičským záchranným sborem či s městskou policií, která má nově manažera prevence kriminality a do svých řad přijala pět asistentů prevence kriminality.

Bohužel, ani nám se v roce 2015 nevyhnuly nepříjemnosti: penále za chyby spojené s projektem rekonstrukce tartanu na letním stadionu či nález finančního úřadu, který konstatoval chybnou konstrukci stanovení vodného a stočného v posledních letech.

Věřím však, že rok 2016 bude pro naše město rokem úspěšným. Čeká nás několik větších i množství drobných změn, které povedou ke zlepšení života v našem městě pro Vás a Vaše rodiny. Neobejdou se však bez Vašeho pochopení, shovívavosti a trpělivosti.

Vážení spoluobčané, dovolte mi Vám za sebe a za celé vedení našeho města popřát vše nejlepší do nového roku 2016. Ať v něm Vás i Vaše blízké provází pevné zdraví, štěstí, láska, optimismus a dobrá nálada, ať v něm najdeme porozumění, ohleduplnost, pozornost a bližší cestu jeden k druhému.

Ing. Jan Jarolím, starosta města

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Feri (TOP 09): Budeme si starosty volit přímo? Mohl by nastat chaos

19:51 Feri (TOP 09): Budeme si starosty volit přímo? Mohl by nastat chaos

Páteční MF Dnes píše, že už to nemusí trvat dlouho a budeme si starosty a primátory vybírat přímo. S…