Jelínková (KDU-ČSL): Chceme více peněz pro rodiče za narození druhého a každého dalšího dítěte

09.06.2021 10:50 | Zprávy
autor: PV

Vláda opět dává najevo, že zapomíná na rodiče. Tentokrát u vyplácení rodičovského příspěvku.

Jelínková (KDU-ČSL): Chceme více peněz pro rodiče za narození druhého a každého dalšího dítěte
Foto: Senát
Popisek: Šárka Jelínková (KDU-ČSL)

Při narození druhého a každého dalšího dítěte totiž podle stávající úpravy zákona propadá případná nedočerpaná částka rodičovského příspěvku. A my to chceme změnit. Rodiče s dětmi nemůžeme nechat na holičkách.

„Celková suma příspěvku činí 300 tisíc korun a v praxi se může stát, že například 100 tisíc korun propadne. My naopak chceme, aby ti rodiče, které již mají jedno dítě a narodí se jim dítě druhé a další, dostali nevyčerpanou část z oněch 300 tisíc korun do plné výše,“ vysvětlila zamýšlenou změnu senátorka a první místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Rovnocenné partnerství

Dobrý den. Myslíte, že EU stojí o partnerství s kýmkoliv a jde jí o rozvoj? Podle mě tomu její kroky nenasvědčují. Druhá otázka je, jestli někdo stojí o Evropu, která zaostává a může si za to sama svou politikou, kdy chce asi spasit svět, což je líbivé, ale absolutně nemyslí na své občany.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová sociální demokracie: Brněnské setkání landsmanšaftu hodnotíme jako tvůrčí a odvážný čin

15:01 Nová sociální demokracie: Brněnské setkání landsmanšaftu hodnotíme jako tvůrčí a odvážný čin

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně.