Jeník (ODS): Evropské peníze pomohou probudit život v průmyslových zónách

14.06.2013 7:25 | Zprávy
autor: ODS

Průmyslové zóny, které byly vybudovány s vysokými náklady a dnes často zejí prázdnotou, zabírají v České republice rozlohu desítek hektarů tuzemské půdy.

Jeník (ODS): Evropské peníze pomohou probudit život v průmyslových zónách
Foto: ods.cz
Popisek: Miroslav Jeník

Do Česka přitom míří peníze z evropských fondů, které čerpáme často neefektivně a nedostatečně. Tyto finanční prostředky se nabízí nasměrovat právě do prázdných průmyslových zón, kde mohou usnadnit rozjezd místních inovativních firem.

Sázka na nové technologie a inovace

Skutečnost, že se průmyslové lokality potýkají s nedostatečnou obsazeností, není žádným tajemstvím. Příkladem je průmyslová zóna Holešov na Zlínsku a o moc lépe na tom není ani žatecká průmyslová zóna Triangle. Do jednotlivých průmyslových zón se investovaly miliardy korun, jejich návratnost je však zatím v nedohlednu. Jak využít tyto zóny v mezičase do zázračného příchodu velkého investora?

Zaměřit bychom se měli zejména na nové technologie a inovace, které se v průmyslových zónách prosazují čím dál častěji. Prostory části prázdných průmyslových center by se za pomoci evropských peněz mohly proměnit v tzv. podnikatelské inkubátory a školící centra. Došlo by tak nejen ke vzniku regionálního zdroje inovací a technologií, ale podpory by se dočkali i místní začínající podnikatelé, školy a školící instituce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bondarenková (SPD): Rozumět základům češtiny jako podmínka vzdělávání v běžné škole v ČR

12:04 Bondarenková (SPD): Rozumět základům češtiny jako podmínka vzdělávání v běžné škole v ČR

Školní vzdělávání v ČR je oslabováno různými způsoby. Pojďme řešit to nejvíc evidentní a pak to dalš…