Jirků (KDU-ČSL): Městští strážníci by měli dostávat výsluhy jako státní policisté

10.08.2018 22:30

Jedním z hlavních úkolů města je zajištění pořádku. Je na městě, aby se ale také o své strážníky dobře staralo, vytvořilo jim podmínky pro práci, a dalo jim pocit jistoty do budoucna.

Jirků (KDU-ČSL): Městští strážníci by měli dostávat výsluhy jako státní policisté
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL
reklama

Státní policii zřizuje stát, městskou policii město. A přestože se v mnohých městech již platy městských strážníků přiblížily k platům policistů, často další výhody PČR převáží a strážníci odcházení k policii.

Na této otázce musí spolupracovat vedení měst s Parlamentem. Lidovci a zelení PRO Jindřichův Hradec jsou připraveni na jednání se zákonodárci a zástupci ostatních měst.

Lidovecký předseda poslaneckého klubu Jan Bartošek, který se tomuto tématu věnuje, k tomu říká: „Otázku výsluh pro městskou policii vezmu jako téma na bezpečnostní výbor Sněmovny a otevřu to. Považujeme za důležité, když města investují prostředky do této oblasti, aby ti lidé byli motivovaní to městu vrátit a neodcházeli jinam,“

Nejprve je třeba zpracovat analýzu, kolika strážníků by se to týkalo a kolik by to stálo. Poté by se měl najít způsob, jak mužům a ženám, kteří každý den zajišťují pořádek v našich městech, zajistit důstojný život po konci tak náročné kariéry.

Mgr. Jan Jirků
lídr kandidátky PRO Jindřichův Hradec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hannig (Rozumní): Život v teráriu

15:39 Hannig (Rozumní): Život v teráriu

Vážení přátelé. V zájmu našeho zdraví bychom se měli trochu od politiky oprostit.