Johnová (Praha sobě): Hlavní město hledá ředitele Městské nemocnice sledné péče

06.11.2020 8:39

Rada hlavního města Prahy schválila vyhlášení výběrového řízení na funkci ředitel/ředitelka Městské nemocnice následné péče (MNNP). Uchazeči o tuto pozici v této příspěvkové města mohou podávat své přihlášky do 25. listopadu 2020.

Johnová (Praha sobě): Hlavní město hledá ředitele Městské nemocnice sledné péče
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radní Milena Johnová
reklama

„Nemocnice následné péče je důležitým, byť roky opomíjeným, článkem v městském zdravotnickém systému. V zimě jsme zahájili rozsáhlou rekonstrukci vnitřních prostor a plánujeme také nástavbu, která by zvýšila kapacitu nemocnice. Chceme vybudovat moderní a žádané zdravotnické zařízení s kvalitní, účinnou péčí a já se těším, že nová ředitelka či ředitel povedou tento projekt ke zdárnému cíli,“ říká Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví a sociální politiky.

Více informací a podmínky výběrového řízení jsou zveřejněny na Úřední desce Magistrátu hl. m. Prahy, na zdravotnickém portálu města na praha.eu a budou uveřejněny také v tisku. Zájemci mohou podávat své přihlášky do 25. listopadu 2020, vybraný uchazeč či uchazečka by měl v ideálním případě nastoupit do funkce od ledna roku 2021.

Městská nemocnice následné péče je příspěvkovou organizací hl. m. Prahy a zároveň jediným lůžkovým zdravotnickým zařízením zřizovaným hlavním městem Prahou. Nemocnice poskytuje následnou lůžkovou péči, komplexní lékařství a ošetřovatelskou péči nemocným. Její kapacita je 160 lůžek na pěti samostatných odděleních. Jedná se o logopedii, ergoterapii a rehabilitaci. Poskytuje také specializovanou ambulantní péči jako je kardiologická ambulance, psycholog, interní ambulance a rehabilitace.

Letos prochází nemocnice celkovou rekonstrukcí. Dokončena je oprava střechy a rekonstrukce tří pater lůžkového oddělení, která dostala novou zdravotnickou techniku a vybavení, například polohovací elektrická lůžka, noční stolky s jídelní deskou, antidekubitní pasivní matrace nebo nové sociální zařízení. Dále bude rekonstruováno technické zařízení budovy. V příštím roce by se mělo začít přípravou rozšíření MNNP o nástavbu v podobě dvou pater budovy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Johnová (Praha sobě): Dochází ke komunitním šíření mutace delta

12:18 Johnová (Praha sobě): Dochází ke komunitním šíření mutace delta

Bezpečnostní rada hl. m. Prahy žádá vládu nezmírňovat povinnost nosit respirátory.