Akce se konala ve spolupráci s Kondrad Adanauer Stiftung a pod záštitou místopředsedy KDU-ČSL a místopředsedy Hospodářského výboru Mariana Jurečky. Ten na kulatém stole představil svůj návrh daňových změn v oblasti biopotravin, obnovitelných zdrojů i elektromobility – chce je vidět ve snížené sazbě DPH.
„Provádět snížení některých položek DPH jen jako marketingový trik, tak jako to dělá vláda Andreje Babiše, je naprosto špatně. Proto navrhuji snížení DPH u takových položek, kde kromě snížení výdajů domácností bude stát lépe chránit lidské zdraví či životní prostředí,“ okomentoval Jurečka. Dále dodal, že například snížením sazby DPH na zemní plyn, palivové dříví, či dřevěné pelety je možné výrazně motivovat domácnosti k omezení spalování hnědého uhlí. „Snížením sazby DPH u biopotravin zase výrazně podpoříme ochranu krajiny, kvalitu půdy a vody. Takto by měla opravdu zodpovědná vláda uvažovat,“ uzavřel.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV