KDU-ČSL: Balíček na ochranu životního prostředí "S láskou k přírodě"

21.06.2019 19:08

Na tiskové konferenci představili předseda lidovců Marek Výborný, místopředseda Petr Hladík, šéf senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar a poslanec Marian Jurečka balíček na ochranu životního prostředí, který mimo jiné zahrnuje ústavní ochranu vody, ochranu půdy nebo snižování emisí.

KDU-ČSL: Balíček na ochranu životního prostředí "S láskou k přírodě"
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Ústavní ochrana vody
Voda je nenahraditelnou surovinou, voda je součástí našeho každodenního života. Musíme reagovat na klimatické změny a sucho, které trápí nejen zemědělce. Voda se stává strategickou surovinou.

Ochrana půdy
Úbytek úrodné půdy a snižování její kvality je převážně důsledkem lidské činnosti. Řada zásahů je nevratných, případně vratných za desítky let. Musíme zachovat půdu pro zemědělskou činnost a obživu obyvatel.

Řešení odpadů
Konzumní způsob života vyžaduje zamyšlení nad tím, co s odpady, které po sobě lidé zanechávají. Musíme zavádět rozumná městská opatření - například podzemní kontejnery na papír, plast a sklo. Chceme skládkovat, nebo spíš energeticky využívat odpad?

Příprava měst na změnu klimatu
Zavedli jsme zelené střechy v Brně - mají ochlazovat město a zadržovat dešťovou vodu. Proč by nemohly být v celé ČR? Chceme zelenější města. To znamená energeticky nenáročné budovy, zeleň na fasádách nebo využívání dešťovky v kancelářích a bytech.

Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

  • KDU-ČSL
  • KDU-ČSL se pomalu seznamuje s internetovými Parlamentními listy.

Podpora krajinných prvků
Chceme osvobodit od daně z nemovitosti remízky, meze a stromy v krajině i v případech, kdy jsou mimo zastavěná území obce. Prosazujeme vyšší ochranu vodních zdrojů rozšířením úlevy na dani z nemovitosti.

Podpora obnovitelných zdrojů
Chceme energeticky soběstačnou ČR s nízkou závislostí na dovozu energetických surovin ze zahraničí. Prosazujeme energetiku, která nebude ničit životní prostředí.

Snižování emisí
Nepodceňujeme reálné hrozby týkající se životního prostředí. Chceme přijmout opatření, která budou reagovat na klimatickou změnu a zvyšování emisí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokorná Jermanová (ANO): Budu za nápravu školního stravování dál bojovat

14:01 Pokorná Jermanová (ANO): Budu za nápravu školního stravování dál bojovat

Komentář na facebookovém profilu ke školnímu stravování v Benešově.