KDU-ČSL: Fakta usvědčují Babiše, že za chaos s vakcínami může on

24.01.2021 17:14 | Zprávy
autor: PV

Premiér Andrej Babiš nemluví pravdu, když svádí vinu za pomalé očkování na Evropskou unii. Podle lidovců, kteří v uplynulých dne udělali důkladnou analýzu postupu států v Evropské unii, měla vláda na přípravu očkovací strategie a na nákup například stříkaček a jehel šest měsíců.

KDU-ČSL: Fakta usvědčují Babiše, že za chaos s vakcínami může on
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Do listopadu ale žádnou strategii neměla, v současné době stále panuje ve vakcinaci lidí chaos. Fakta shrnuje místopředseda KDU-ČSL a europoslanec Tomáš Zdechovský, který s jeho týmem dohledal a prošel všechny dokumenty Rady a Komise týkající se vakcín.

„V otázkách vakcinace se Česká republika dobrovolně rozhodla táhnout za jeden provaz s Evropskou unií, která zajistila základní smlouvy a dala jasný návod, jak mají státy postupovat. Na rozdíl od ostatních členských států a doporučením Komise ale Česko nevytvořilo s kraji a městy infrastrukturu a plán očkování, kvůli čemuž dnes vzniká obrovský chaos,“ ukazují podle lidoveckého místopředsedy Tomáše Zdechovského fakta, která se svým týmem dohledal.

„Premiér Andrej Babiš namísto spolupráce s odborníky zvolil opětovně klasický postup, kdy on vše řídí a rozhoduje, což ve výsledku vše komplikuje,“ připomněl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, který s dalšími poslanci opakovaně na neexistenci očkovací strategie a infrastrukturu s dostatečným předstihem upozorňoval.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Gabriela​ Sedláčková byl položen dotaz

Ztráta důvěry

Tvrdíte, že lidí ztrácí důvěru v média. Já si to úplně nemyslím. Spíš si myslím, že lidé ztrácí důvěru v politiky, ale i třeba spravedlnost. Proč myslíte, že tomu tak je nebo vy si to nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Realita armády - chybí tisíce vojáků a stovky miliard na obranu

9:15 Vích (SPD): Realita armády - chybí tisíce vojáků a stovky miliard na obranu

Debata o tom, zda by Česká republika měla vydávat na obranu 3,5 procenta, nebo dokonce 5 procent HDP…