KDU-ČSL: Závěry Celostátní konference

16.10.2021 14:51 | Tisková zpráva

Po více než roce se opět fyzicky sešla Celostátní konference KDU-ČSL, nejvyšší orgán strany mezi sjezdy. Zástupci lidovců probírali volební výsledky, další strategický postup a aktuální politickou situaci.

KDU-ČSL: Závěry Celostátní konference
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo KDU-ČSL

Celostátní konference potvrdila dosavadní postup vedení strany a svým usnesením dala najevo, že má předsednictvo strany dál pokračovat v jednáních ohledně budoucí vlády.

Do 5. listopadu, kdy je další jednání Celostátní konference, má předsednictvo strany svému nejvyššímu orgánu mezi sjezdy představit koaliční smlouvu a hotové programové prohlášení vlády.

„Celostátní konference dnes jasně potvrdila naše dosavadní kroky ohledně vyjednávání o vládě. Tato vláda bude vládou zodpovědné solidarity vůči lidem, kteří se z nějakého důvodu propadli sítem, ale chtějí se svou situací něco dělat," uvedl po jednaní Celostátní konference KDU-ČSL lidovecký předseda Marian Jurečka. „KDU-ČSL bude sociálním svědomím této vlády,“ dodal Jurečka.

Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

  • KDU-ČSL
  • KDU-ČSL se pomalu seznamuje s internetovými Parlamentními listy.

Politická usnesení Celostátní konference KDU-ČSL z 15. října 2021:

CK KDU-ČSL bere na vědomí informace o dosavadních povolebních jednáních. Souhlasí s dosavadním postupem jednání, která povedou k přípravě koaliční smlouvy a programového prohlášení vlády.

CK děkuje všem, kteří se zasloužili o mimořádně úspěšný výsledek voleb do Poslanecké sněmovny. Oceňuje skvělou práci profesionálního týmu i obětavost a nasazení jak kandidátů, tak i stovek a tisíců dobrovolníků. KDU-ČSL si je vědoma, že tento mimořádný výsledek je především závazkem, abychom občany svěřenou důvěru proměnili v kvalitní správu naší země.

Anketa

Chcete Andreje Babiše za příštího prezidenta?

69%
19%
hlasovalo: 40877 lidí

CV KDU-ČSL děkuje všem, kteří nás ve volbách do Poslanecké sněmovny podpořili. Budeme nadále rozvíjet principy demokracie, právního státu, občanské společnosti a hájit důstojnost každého člověka. Potvrzujeme, že na principech sociálně-tržního hospodářství budeme i nadále podporovat všechny, kdo férovým způsobem vytváří společenské bohatství, i ty, kteří již ekonomicky aktivní nejsou. KDU-ČSL bude sociálním svědomím vznikající koalice. Zodpovědná solidarita pro nás zůstává klíčovým principem.

Nedopustíme, aby se jakkoliv zhoršila situace našich seniorů, lidí s handicapem a rodin s dětmi. Všichni ti mohou i nadále počítat s naší podporou a zájmem.

KDU-ČSL si je vědoma, že je v naší zemi velká skupina voličů, jejichž hlas neznamenal zisk mandátů pro jejich politickou stranu.

Především ty, kteří poctivě pracují i ty, kteří pracovat nemohou, chceme ujistit, že budeme v budoucím vládním uspořádání hájit i jejich zájmy.

Celostátní konference ukládá předsednictvu strany připravit materiál, který stanoví priority a kroky nezbytné pro posílení pozice KDU-ČSL v dalším období tak, aby mohl být projednán na prosincové schůzi Celostátní konference.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku