KSČM: Odsuzujeme jednostranný projev prezidenta ČR v OSN

24.09.2023 14:16 | Komentář

KSČM vyzývá prezidenta Petra Pavla, aby se stal skutečným prezidentem všech občanů, a nikoliv loutkou v rukou svých poradců, sponzorů a současné vlády.

KSČM: Odsuzujeme jednostranný projev prezidenta ČR v OSN
Foto: KSČM
Popisek: KSČM - logo

To od něho čekají jeho voliči i nevoliči, tedy, že bude tím, kdo bude sjednocovat, a ne rozdělovat společnost. Jeho projev v orgánech OSN však byl učebnicovým příkladem jednostranné slepoty a ideologického pohledu na svět.Prezident Petr Pavel vystoupil ve středu 20. 9. 2023 na půdě Valného shromáždění a následně i Rady bezpečnosti OSN. Kdo by čekal překvapení, nekonalo se. 
Pan prezident, dlouholetý sluha paktu NATO, zopakoval to, co slyšíme od většiny vrcholných představitelů zemí podlézajících Spojeným státům americkým. Jeho jednostranně válečnický a protiruský projev odpovídá rukopisu Petra Koláře, bývalého velvyslance ve Washingtonu a Rusku a nyní klíčového poradce pana prezidenta. 

Místo projevu skutečného státníka prezident Petr Pavel podpořil další vedení války a umírání tisíců nevinných lidí na obou stranách konfliktu. Místo snah o mír a mírová jednání přiléval olej do ohně a hovořil hlavně o tom, že představitelé Ruska musí nést odpovědnost za zločin agrese vůči svému sousedovi. Ani slovo o tisících mrtvých, které zabili ukrajinští vojáci a členové polovojenských nacistických organizací nejen na východě Ukrajiny po převratu v Kyjevě v roce 2014. Po slovech o imperiálních ambicích Ruska nezaznělo ani slovo o imperiálních ambicích jiné velmoci, USA. 

Ta má své vojenské základny v desítkách zemí světa, v některých i proti vůli jejich legitimních vlád, a v posledních desetiletích svým vměšováním rozvrátila země, jako jsou například Jugoslávie, Libye, Irák, Sýrie či Afghánistán. To samé platilo i při jeho slovech o porušení Charty OSN a mezinárodního práva ze strany Ruské federace. Na druhé straně nezazněla žádná zmínka o opakovaném dlouholetém porušování těchto norem ze strany spojenců naší vlády, jakými jsou třeba Spojené státy americké či Stát Izrael.

ÚV KSČM

Převzato z profilu strany.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Článek byl převzat z Profilu Komunistická strana Čech a Moravy

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

nikdo z vrcholných politiků, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevipera , 24.09.2023 14:38:30
už za českým národem nestojí. Stali se z nás sirotci a otroci. Máme právo stát v koutě, šoupat nohama a pracovat až do smrti na současné vládce.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Podpořila jsem Ursulu von der Leyen jako předsedkyni Komise

19:05 Gregorová (Piráti): Podpořila jsem Ursulu von der Leyen jako předsedkyni Komise

Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová dnes v tajné volbě podpořila Ursula von der Leyen jako pře…