Vládní strany ale ve svých volebních programech v roce 2013 nic takového neřešily. Proto vláda musí respektovat ústavní systém parlamentní demokracie, nemůže bez souhlasu Poslanecké sněmovny, které je odpovědná, nic takového rozhodnout ani nabízet.
Chybí pro to legitimita. Legitimní rozhodnutí předpokládá souhlas Poslanecké sněmovny, nebo celostátní referendum. Uprchlické krize nejsou otázkou jednoho volebního období.
KSČM, jako internacionální strana, neodmítá pomoc uprchlíkům, jejichž životy ohrožují válečné konflikty. Je však třeba si uvědomit, že jejich zmatečné a nekoordinované přijímání bez jakéhokoli zákonného rámce uškodí jak České republice, tak samotným uprchlíkům. Předpokládá to přijmout jasné zákony, nebo jejich novely upravující přijímání a postavení uprchlíků při samotném azylovém řízení, začleňování do české společnosti či vrácení do jejich mateřských zemí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky
22:11 Balaštíková (ANO): Tohle není řešení. To je další výsměch
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k drahým potravinám.
- 20:16 Turková (PRO): Brutálně ho zbili při odvodu. Na následky zemřel. To je Ukrajina
- 18:12 Senátor Hraba: Na profil mi chodí různé existence neschopné normální slušné diskuze
- 16:14 Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva
- 14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák
- 12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci