Proto každý člověk, který uvažuje, že by se stal nezávislým a začal být osobou samostatně výdělečně činnou, dlouho přemýšlí, jestli mu to za ten risk stojí. Musí důkladně propočítávat také vstupní náklady do podnikání a ti z vás, kteří toto někdy podstoupili, moc dobře vědí, že člověk obrací každou korunu a přemýšlí i nad tím, jestli si koupit blbou kalkulačku.
Česká republika novým živnostníkům příliš nepřeje
Česká republika je podle světového žebříčku zemí Doing Business až 110. zemí v kategorii zohledňující podmínky pro rozjezd podnikání, hned za 109. Saudskou Arábií. Tomuto žebříku vévodí země, jako je Nový Zéland nebo Kanada.
Když chcete začít podnikat, musíte splnit několik podmínek – za poplatek si zajistit výpis z Rejstříku trestů, navštívit Obecní živnostenský úřad, zaregistrovat se zde a zaplatit poplatek 1 000 Kč, zaregistrovat se k dani z příjmu, k sociálnímu a zdravotnímu. Případně se také zaregistrovat k platbě DPH či k silniční dani. Naštěstí již díky jednotnému formuláři nemusíte obcházet Vaši pojišťovnu, příslušný finanční úřad a správu sociálního zabezpečení. Stále je to však proces, který Vám přinejmenším zabere několik hodin času. A to nemluvíme o takzvaných vázaných, řemeslných nebo koncesovaných živnostech, jejichž registrace Vám zabere několik let, protože musíte nabýt příslušného vzdělání či praxe. Stát totiž na rozdíl od zákazníků nezajímají reference, ale papíry.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV