Kalousek: To bude populismus, kolegové, v miliardách. Obrovský

08.09.2017 14:20 | Zprávy

Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 9. 2017 k třetímu čtení návrhu poslanců Zbyňka Stanjury, Jany Černochové, Petra Fialy, Ivana Adamce a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o spotřebních daních

Kalousek: To bude populismus, kolegové, v miliardách. Obrovský
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek

Neměl jsem v úmyslu vystupovat, protože jsem tady argumentoval v prvním i ve druhém čtení již několikrát. Ale nemohu nereagovat na připomínku o populismu. Myslím, že s populismem rozpočtovým se tu ještě setkáme před volbami i po volbách, až vláda díky tomu, že navzdory její politice bude mít vyšší příjmy než predikovala, tak oni nesníží deficit, ale bude je chtít utratit. Mám důvod se obávat, že těch deset miliard, které už pan ministr financí anoncoval, tak že není poslední slovo, že budete chtít utratit víc. To bude populismus, kolegové, v miliardách! Obrovský! A samozřejmě předvolební.
To, co tady projednáváme, je - já bych si taky přál třeba snížení odvodů v sociálním pojištění nebo v přímých odvodech a tohle je spotřební daň, ale to, co tady projednáváme, je oněch 780 milionů, jak řekl pan ministr. Já pokládám řečnickou otázku, na kterou ani nechci odpovědět. Pane ministře, vy jste schopen odhadnout inkaso spotřební daně v příštím roce s přesností na jednu miliardu? Samozřejmě, že ne. Pohybujeme se v rámci statistické chyby. To není populismus. Populismus je to, s čím sem přijdete, kolegové. To budou desítky miliard.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlaváček (STAN): V Praze 11 vznikne nová městská čtvrť

23:08 Hlaváček (STAN): V Praze 11 vznikne nová městská čtvrť

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bytové výstavbě v Praze