Kalousek: V důchodové komisi chceme pracovat, nebudeme tam ale „držet hubu“

04.06.2014 15:47

Jako řádný člen komise pro důchodovou reformu jsem se dnes zúčastnil jejího pravidelného zasedání. Hlavním bodem programu byla prezentace jednotlivých důchodových systémů.

Kalousek: V důchodové komisi chceme pracovat, nebudeme tam ale „držet hubu“
Foto: Hans Štembera
Popisek: 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek

Protože autor podle mého názoru doprovázel prezentaci účelovými komentáři, dovolil jsem si v rámci diskuse vznést doplňující otázku, kolik let byl členem Komunistické strany Československa. Zdůrazňuji, že tento fakt jsem nepodroboval žádnému hodnocení, pouze jsem chtěl tuto informaci ve formě prosté číslovky uvést do zápisu, stejně tak jako bych to požadoval v případě, že prezentaci by vedl bývalý člen NSDAP. Namísto jednoslovné odpovědi, po které mohla následovat odborná diskuse, vznesl se v komisi hysterický odpor proti této prosté a v zásadě nevinné otázce. Rád bych podotkl, že bývalé členství v KSČ ve svých příspěvcích chápali jako handicap zejména bývalí členové KSČ. Já jsem v žádném případě tuto okolnost neprezentoval ani jako výhodu ani jako nevýhodu. Pouze jsem si dovolil žádat o tuto informaci. Byla mi však zarputile předsedou komise odepírána a předseda komise navrhl hlasování, aby mi bylo odebráno slovo. Výraznou většinou byl tento návrh přijat. Poté jsem opustil zasedání komise, neboť má přítomnost tam byla zcela zbytečná za předpokladu, že mi bude odebráno slovo vždy, když se zeptám na něco, co je dle většinového názoru členů komise nepříjemné.

Svými dopisy předsedy klubu TOP 09 a Starostové se obrátím na garanty komise, tedy ministryni práce a sociálních věcí a minstra financí a požádám je o jednání. Deklaruji, že TOP 09 je připravena podílet se na politické i odborné diskusi o budoucnosti penzijní reformy ČR. Není však připravena dělat v této komisi „křoví“ a nechat se umlčet vždy, když se bývalým (a současným) bolševikům její názory nehodí.

Budeme-li příslušnými ministry ujištěni, že ze strany předsedy komise se jednalo pouze o autokratický exces, který se nebude opakovat, jsme připraveni pokračovat v konstruktivní diskusi o penzijní reformě.

Rád bych vyjádřil svou úctu a dík PhDr. Vladimíru Špidlovi, který jako jeden z mála hlasoval proti tomu, aby mi bylo odebráno slovo. Levicové smýšlení zjevně nemusí znamenat bolševický přístup.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: TOP 09

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peksa (Piráti): Český premiér nás okrádá o budoucnost. Zastavení dotací je reálná hrozba

22:13 Peksa (Piráti): Český premiér nás okrádá o budoucnost. Zastavení dotací je reálná hrozba

Kvůli Andreji Babišovi hrozí České republice zastavení veškerých evropských dotací.