Prezident USA Donald Trump začal boj s přírodou. Nezačal ji ovšem on sám, ale ve spojení s uhlíkovou lobby. Začíná plnit své předvolební sliby, že vrátí uhlíková pracovní místa. Ta byla omezena v době, kdy byl prezidentem Barack Obama. Nastává tedy další fáze drancování nerostných surovin stůj co stůj. Na pořadu dne tedy bude motto: „po nás potopa“.
Lidská civilizace a její průmyslová doba totiž žene přírodu do velkých turbulencí. Těmito turbulencemi jsou orkány, tornáda, zemětřesení, tání ledovců a celková změna klimatu. To vše doléhá na nás všechny, ať žijeme v USA nebo zde v Evropě. Jelikož je globální oteplování planetárního rozsahu, tak rizika tímto přerodem způsobená se stejně otočí proti těm, kdo je způsobují. Bohužel se nevyhnou nikomu.
Propojení uhlíkové lobby s producenty globálního kapitalismu má za následek, že stále více států bude ustupovat od regulací emisí skleníkových plynů. To vše jen proto, aby nebyly vyřazeni z globálního tažení za ziskem. Příroda tak začíná bít na poplach. Indicie, které jsou vědecky dokázány, nám jasně říkají, že je však nutné tažení přibrzdit a regulovat. USA jsou jedním z největších znečišťovatelů planety. Více než 30% emisí skleníkových plynů vytváří v USA uhelné elektrárny. Tyto exhalace způsobují skleníkový efekt a oteplování planety. To ale není vše. Jak se postupně zvyšuje globální teplota, tak začíná roztávat věčně zamrzlá půda – permafrost. Zde číhá další nebezpečí: metan.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV