Klán (KSČM): Trumpmageddon

31.03.2017 8:36

Článek se věnuje zrušení regulací na uhlík v USA, dalším dopadům nárůstu těžby nerostných surovin a celkovému stavu planety Země.

Klán (KSČM): Trumpmageddon
Foto: janklan.cz
Popisek: Jan Klán, poslanec KSČM za Středočeský kraj

Prezident USA Donald Trump začal boj s přírodou. Nezačal ji ovšem on sám, ale ve spojení s uhlíkovou lobby. Začíná plnit své předvolební sliby, že vrátí uhlíková pracovní místa. Ta byla omezena v době, kdy byl prezidentem Barack Obama. Nastává tedy další fáze drancování nerostných surovin stůj co stůj. Na pořadu dne tedy bude motto: „po nás potopa“.

Lidská civilizace a její průmyslová doba totiž žene přírodu do velkých turbulencí. Těmito turbulencemi jsou orkány, tornáda, zemětřesení, tání ledovců a celková změna klimatu. To vše doléhá na nás všechny, ať žijeme v USA nebo zde v Evropě. Jelikož je globální oteplování planetárního rozsahu, tak rizika tímto přerodem způsobená se stejně otočí proti těm, kdo je způsobují. Bohužel se nevyhnou nikomu.

Propojení uhlíkové lobby s producenty globálního kapitalismu má za následek, že stále více států bude ustupovat od regulací emisí skleníkových plynů. To vše jen proto, aby nebyly vyřazeni z globálního tažení za ziskem. Příroda tak začíná bít na poplach. Indicie, které jsou vědecky dokázány, nám jasně říkají, že je však nutné tažení přibrzdit a regulovat.   USA jsou jedním z největších znečišťovatelů planety. Více než 30% emisí skleníkových plynů vytváří v USA uhelné elektrárny. Tyto exhalace způsobují skleníkový efekt a oteplování planety. To ale není vše. Jak se postupně zvyšuje globální teplota, tak začíná roztávat věčně zamrzlá půda – permafrost. Zde číhá další nebezpečí: metan.

Jedná se opět o skleníkový plyn, který zvýší teplotu planety. Takže když nyní uhlíková lobby nasadí své sebevražedné tempo, tak jej vlastně bude ještě více urychlovat. Brzy se tak dostaví další reakce přírody, kdy oblasti začnou vysychat. Nastane globální sucho. Doba bez sladké vody. Již se nebudou střídat roční období. Vše bude v režii soukromých korporací a jejich ochotě/neochotě omezit exhalace skleníkových plynů.

Donald Trump však neustoupí ani o milimetr. Bude prosazovat svoji politiku „suché planety“.   Dekret o zrušení omezení uhlíku vítají soukromé korporace. Ano, není divu. Přeci jen jim to bránilo v jejich dalším exportu po planetě. Povšimněte si jedné věci. Kdo tvrdí, že globální oteplování neexistuje? Jsou to právě soukromé korporace. Ty říkají, že není třeba se bát a že oteplování je pouze mezifází ve vývoji lidstva a postupně zmizí.

Zmizelo by tehdy, kdyby se začaly snižovat emise skleníkových plynů. Pokud naopak dojde k jejich navýšení, tak nás nečeká nic hezkého. Proměny světa budou poté natolik extrémní, že nastane nový přesun lidí z neobyvatelných místo do těch obyvatelnějších. Nastane armageddon nebývalých rozměrů. Pokud si tohle soukromé korporace a národní státy, jakožto regulátoři, neuvědomí, tak se dostaneme do bodu, ze kterého již nebude návratu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Země živitelka je skvělá výstava, na kterou chodím už 40 let

19:21 Premiér Babiš: Země živitelka je skvělá výstava, na kterou chodím už 40 let

Předseda vlády Andrej Babiš v sobotu 24. srpna 2019 navštívil mezinárodní agrosalon Země živitelka, …