Klaus (Trikolóra): Free domácí porody, kde paní visí v bahně za nohy v lotosové pozici

18.06.2021 15:33

Projev na 104. schůzi Poslanecké sněmovny 18. června 2021 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony

Klaus (Trikolóra): Free domácí porody, kde paní visí v bahně za nohy v lotosové pozici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml.

Dobrý den. Když jsem také zavítal v tomto parném dni do Sněmovny, tak se tady vyjádřím k tomu sporu skupiny lékařů tady s paní Richterovou a spol. Já nejsem lékař, asi třicet let jsem učil. Česká republika patřila z hlediska matematiky a přírodních věd k naprosté špičce, než přišli aktivisté a začali říkat - matika není důležitá, dítě nesmí nic stresovat, bla bla bla a teď už nejsme o parník před Polskem, před Slovenskem a srovnatelnými zeměmi. Je to v pytli. V lékařství v prenatální péči jsme světová špička z hlediska úmrtnosti dětí, kvality péče. Všechny naše i bohaté dámy se vrací z Ameriky, z Anglie rodit domů. Jsme naprostá špička a tady se vede právě spor o to zlikvidovat to, udělat ty free domácí porody, kde paní visí v bahně za nohy v lotosové pozici, jo, což... (Pobavení v sále, potlesk.) což je samozřejmě naprosto skvělé, dokud se něco nezkazí. (Hlasy z pléna: Přesně.)

A podívejte se na ty úmrtnostní tabulky před padesáti lety. Ženy mezi dvaceti a třiceti lety, jak jsme na tom byli a tohle vy tady hájíte. Já mám čtyři děti, tři porody byly naprosto v pořádku, jeden, kdybychom rodili doma, tak místo mistra republiky v basketbalu dorostu máme nějakého ležáka nebo něco takového. Čili já jsem zásadně proti těmto aktivitám a rozhodně to nepodpořím. (Potlesk v sále.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Aby naše planeta byla plná života i za sto let

8:38 Fiala (ODS): Aby naše planeta byla plná života i za sto let

Komentář na facebookovém profilu k ekologii.