Klaus (Trikolóra): Úřední zvůle místo chytré karantény

23.07.2020 7:37

Komentář na facebookovém profilu k opatřením kvůli šíření nákazy koronavirem v Moravskoslezském kraji.

Klaus (Trikolóra): Úřední zvůle místo chytré karantény
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml.

Po březnovém zavření celé země, kvůli kterému máme nyní nejvyšší schodek státního rozpočtu v historii (500 mld) se pořád skloňoval termín „chytrá karanténa“. Mělo to fungovat tak, že místo zavírání všeho se budou precizně vyhledávat nakažení a ostatním se umožní žít jakž takž normálně.

Jaký je výsledek po 4 měsících? Hygienici bez varování zavřeli celý kraj.

Jasně, roušky na návštěvě v nemocnici nikoho nezabily, ale to je jen špička ledovce. Nejdu tu "o festivaly". Jde i o tisíce hospodských, kteří to mají sakra těžké i tak, o provozovatele hotelů a penzionů (kdo by teď jel na dovolenou do MSK?) a všechny další drobné podnikatele a živnostníky, kteří přežili první zavření země v březnu. Objektivně je navíc celokrajské opatření nesmysl. V Krnově je k 19. 7. jeden nakažený, v Opavě 3, v Rýmařově dokonce nikdo.

Přitom stačilo na místě hygieniků použít selský rozum a trošku se vcítit do života lidí, jejichž výplata nechodí od státu, mít funkční systém té slavné chytré karantény (kde je?) a hlavně by se ministr Vojtěch a premiér Babiš neměli pořád vymlouvat na jiné.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hašek (PRO): Věda a výzkum patří pod školství. Ukončete tu šarádu s hledáním ministra

18:14 Hašek (PRO): Věda a výzkum patří pod školství. Ukončete tu šarádu s hledáním ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hledání nového ministra pro vědu a výzkum.