Kolářík (Piráti): Piráti představí výsledky průzkumu veřejného mínění o exekucích

20.05.2019 13:27

Piráti zvou novináře na prezentaci s názvem Jak Česko vnímá exekuce?, kde představí výsledky průzkumu veřejného mínění o exekucích.

Kolářík (Piráti): Piráti představí výsledky průzkumu veřejného mínění o exekucích
Foto: Piráti
Popisek: Lukáš Kolářík

Akce proběhne ve středu 22. května 2019 od 14 hodin v Poslanecké sněmovně (Státní akta, Sněmovní 176/4) za účasti pirátského poslance a experta na agendu exekucí a oddlužení Lukáše Koláříka. Společně s ním vystoupí Kateřina Merklová z výzkumné agentury NMS Market Research. Mezi hosty budou zástupci exekutorů.

Jak vnímají Češi exekutory? Co ví o exekučním řádu? Měli by podle nich tuto problematiku řešit politici a co by se mělo změnit? Nejen na tyto otázky přinese prezentace odpovědi. Výzkum nadále bortí mýty, že se exekuce týkají pouze nízkopříjmových občanů se základním vzděláním.

„Předložili jsme novelu exekučního řádu společně s vládní stranou. Samotná vláda má řešení chudoby ve svém programovém prohlášení. Bývalý ministr Kněžínek slíbil vlastní ministerskou novelu, ale tyto snahy nyní se změnou vedení resortu zažívají karamboly a není jasné, zdali ministerstvo svůj návrh stihne předložit. Je tedy opět nutné podpořit snahy o oživení debaty nad změnou současného systému. Naše prezentace ukazuje společenskou poptávku po řešení situace v agendě exekucí,” zdůraznil Lukáš Kolářík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Sliby, chyby

7:35 Seďa (ČSSD): Sliby, chyby

Komentář na facebookovém profilu k hlavním tématům volebních kampaní