Kolovratník (ANO): Rozpočet minulé vlády některé výdaje prostě neobsahoval

02.02.2026 8:19 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu státního rozpočtu pro letošní rok

Kolovratník (ANO): Rozpočet minulé vlády některé výdaje prostě neobsahoval
Foto: Archiv Martina Kolovratníka
Popisek: Martin Kolovratník

Státní rozpočet na letošní rok se schvaluje se schodkem 310 miliard korun. Číslo vyvolává emoce, ale dává smysl ve chvíli, kdy se podíváme na skutečný stav po předchozí vládě. Příjmy byly nadsazené, výdaje podhodnocené a v dopravě chyběly peníze i na stavby, které už běžely. Tehdejší ministr financí Zbyněk Stanjura buď pracoval s nereálnými čísly, nebo nezvládl řízení veřejných financí a Hnutí ANO teď tyto chyby napravuje a vrací rozpočet do reality.

Jedna z klíčových změn se týká dopravy. Rozpočet počítá s navýšením prostředků na dopravní infrastrukturu o 26 miliard korun. Ne proto, že bychom si vymýšleli nové projekty, ale proto, že v původním návrhu chyběly peníze i na stavby, které už stát schválil a rozjel. Na tento fakt jsme dlouhodobě upozorňovali nejen my, ale také odborníci i regiony.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zuzana Majerová byl položen dotaz

ČT

Zpravodajství ČT moc nesleduji, i když jiné jejich pořady mám ráda. Nevím tak, co se přesně stalo, že tvrdíte, že způsob, jakým o změně financování informují Česká televize a Český rozhlas je selhání médií veřejné služby. V čem? To tvrdíte nějaké lži?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klán (KSČM): ODS sní o státu na prodej. Zaplatí to občané

4:31 Klán (KSČM): ODS sní o státu na prodej. Zaplatí to občané

Člověk si připadá, že se vrátil v čase do 80. let 20. století na kongres dinosaurů Konzervativní str…