Konečná (KSČM): Styďte se, poslanče Okamuro

06.01.2015 10:06

Tomio Okamura má patrně pocit, že musí být vidět a slyšet za každou cenu. Můžeme tolerovat některé jeho nestandardnosti, ale vyjádření k Islámu, které publikoval prostřednictvím svého Facebooku, je notně za hranou únosnosti.

Konečná (KSČM): Styďte se, poslanče Okamuro
Foto: Daniela Černá
Popisek: Kateřina Konečná

Každé náboženství s sebou nese určitá specifika. A vzhledem k tomu, že je u nás nejen svoboda slova, ale i svoboda vyznávání náboženství, jeho vyjádření je pro tuto menšinu nejen urážející, ale i diskriminující. Může působit jako rozbuška křehkých vztahů, které se náš stát snaží budovat se všemi etnickými skupinami žijícími na území České republiky. KSČM zásadně prosazuje rovnost všech lidí, nechce a nebude nikoho zvýhodňovat ani diskriminovat. Pokud chce někdo žít v České republice, ctí a dodržuje naše zákony, respektuje český právní řád, není možné, aby se takto choval český politik, za kterého se Tomio Okamura deklaruje. Identifikovat lidi podle barvy pleti, národnosti, oblečení, nerespektovat jejich vyznání, to už jsme jednou zažili a dodnes si pamatujeme, jaké hrůzy způsobil fašismus, který označil židovskou komunitu a následně ji poslal do koncentračních táborů. A právě proto jsem rozhodně proti, aby se „politik“ Tomio Okamura vyjadřoval tímto způsobem a nabádal české občany k provokacím, které mohou spustit lavinu, jež budeme jen těžce zastavovat. Takovýto začátek roku 2015 si jistě nikdo nepřejeme.

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyne - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Kateřina Konečná - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gajdůšková (ČSSD): Kvůli čemu chtějí riskovat ženy život a zdraví svůj i svého dítěte?

20:57 Gajdůšková (ČSSD): Kvůli čemu chtějí riskovat ženy život a zdraví svůj i svého dítěte?

Komentář na facebookovém profilu a téma domácích porodů.