Kos (HPP 11): Praha 11 pokrytecky „ukrývá“ 200 nových bytů a hlásá, že jich má nedostatek

19.02.2017 19:49

Bytů v Praze je prý nedostatek. Nestaví se nové. Tuto mantru čteme v posledních měsících často ve sdělovacích prostředcích. Ceny bytů v Praze proto prý za poslední rok stouply o 20%.

Kos (HPP 11): Praha 11 pokrytecky „ukrývá“ 200 nových bytů a hlásá, že jich má nedostatek
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Senátor ve volebním obvodě č. 19 - Praha 11 Ing. Ladislav Kos (Hnutí pro Prahu 11)
reklama

Nechme diskuze, zda se v Praze staví málo bytů nebo zda nízké sazby hypotéčních úvěrů spolu s minimem jiných investičních příležitostí zafungovaly pro trh s byty jako anabolikum a vyluxovaly i ty největší "ležáky" z nabídky bytů.

Vydejme se spolu na Jižní Město. Tady, několik desítek metrů od stanice metra Opatov stojí bytový dům se dvěma sty novými volnými byty.  Investorem a vlastníkem tohoto bytového domu je městská část Praha 11. Dům byl zkolaudován v dubnu minulého roku, kvůli komplikované smlouvě byl předán MČ v listopadu 2016.

Asi se také divíte, že v době „bytového boomu“ radnice Prahy 11 nechává svůj majetek zahálet. A abyste se divili ještě více pak vězte, že radnice do dnešního dne nekonkretizovala svůj záměr byty prodat, neučinila veřejnou nabídku, neinzeruje, prostě dělá, jako že 200 bytů neexistuje. Přitom čas pomalu ukrajuje ze záručních podmínek, radnice musí hradit ostrahu i náklady spojené s temperováním objektu, které v letošní zimě nebyly jistě malé.

Samozřejmě se jako zastupitelé nechceme s tímto stavem smířit a na Zastupitelstvu jsme od Rady MČ chtěli znát její záměry – kdy a jak začne byty prodávat nebo zda změnila své rozhodnutí a bude byty pronajímat. Tichá koalice vládnoucí Praze 11 ve složení ANO, TOP09, KSČM, ODS, ČSSD, JMND však toto téma odmítla v Zastupitelstvu projednávat.

Podali jsme proto písemnou interpelaci na radního Balíka (ANO) a dále budeme vyžadovat od nového vedení Prahy 11 se starostou Jiravou (ANO), aby nakládala s majetkem MČ hospodárně.

S nečinností starosty Jiravy (ANO) při nakládání s bytovým domem Zahrady Opatov ostře kontrastuje jeho vyjádření do medií, kde prohlašuje, že Praha 11 potřebuje stavět byty pro mladé. Sami jistě cítíte velkou dávku pokrytectví v jeho sdělení.

Ing. Ladislav Kos, Hnutí pro Prahu 11
Zastupitel MČ Praha 11
Senátor

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válek (KDU-ČSL): Vláda musí být konečně transparentní

9:25 Válek (KDU-ČSL): Vláda musí být konečně transparentní

Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že má Česko momentálně objednané vakcíny pro zhruba 11 milionů oso…