Koudelka (ČSSD): Lež Transparency International

19.03.2019 22:35

Politická neziskovka Transparency International spáchala křivé obvinění, když obvinila moravského senátora Ivo Valentu, že porušuje zákon o střetu zájmů. Poslala na něj udání kvůli tomu, že podniká na mediálním trhu.

Koudelka (ČSSD): Lež Transparency International
Foto: Archiv PL
Popisek: Zdeněk Koudelka

Šlo o lež, protože zákon výslovně uvádí, že omezení v oblasti vlastnictví médií se nevztahuje na neuvolněné zastupitele a též se nevztahuje na veřejné funkcionáře, kteří začali výkon funkce před uzákoněním omezení vlastnictví v mediální oblasti. Proto Mandátový a imunitní výbor Senátu udání neakceptoval.

Ivo Valenta byl zvolen senátorem v roce 2014, kdy toto omezení neexistovalo. Dále je neuvolněným členem zastupitelstva. Stačí číst zákon až do konce a každý ví, že se na něj omezení mediálního vlastnictví dle zákona o střetu zájmů nyní nevztahuje.

Uvedené křivé obvinění spáchané pražskou politickou neziskovkou Transparency International hodnotím jako mizernou práci jejich právníků nebo jako snahu ovlivnit lží a křivým obviněním politické prostředí na Moravě. Je to poučení, že politické neziskovky ve své činnosti lež a křivé obvinění používají jako nástroj své prezentace. Politické neziskovky se prezentují jako organizace nevytvářející zisk. Často však sají peníze ze státního rozpočtu. Jejich účelem je vytvořit životní rentu pro své aktivisty.

Světová nátlaková organizace Transparency International se od roku 1993 podílí na kritice korupce. Tlak na světové trestání korupce vyvolaly americké firmy, kterým byla zakázána korupce roku 1977 americkým zákonem o korupčních praktikách v zahraničí, neboť možnost legálního uplácení ze strany neamerických firem stavěla firmy z USA do nevýhodného postavení vůči konkurentům z jiných zemí, kteří dokonce úplatky v zahraničí zahrnovali do daňově uznatelných nákladů. Tlak zesílil po konci studené války, kdy již nebylo třeba tolerovat korupčnost určitých státních režimů z důvodu jejich protisovětské orientace. Transparency International tak podporovala americké zájmy v hospodářské soutěži. Ředitelem organizace je David Ondráčka, kterého Andrej Babiš navrhoval za ministra vnitra. Její bývalou ředitelkou je Adriana Krnáčová, která se za hnutí ANO stala primátorkou Prahy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS: Občané ČR nesmí platit za podnikání premiéra Babiše, víme, jak na to dohlédnout

22:56 ODS: Občané ČR nesmí platit za podnikání premiéra Babiše, víme, jak na to dohlédnout

ODS trvá na tom, že podnikání premiéra nesmí zaplatit občané ČR z vlastních kapes. Předseda strany P…