Kováčik (KSČM): Voda do veřejných rukou

12.09.2018 4:34 | Zprávy
autor: PV

Voda je zdroj života. Voda se stává stále vzácnější. Voda umožňuje i zisky a to i dnes, kdy řešíme, jak udržet vodu v krajině.

Kováčik (KSČM): Voda do veřejných rukou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Kováčik

Zisky však putují do zahraničí, žel ne městům a obcím v naší republice. Podle dostupných informací odešlo v minulém roce do zahraničí akcionářům 1,57 miliardy korun. Drahá údržba vodovodních potrubí, odpadních trubek, čističek a úpraven vod však zůstává na obcích a městech.

Mnozí na základě nevýhodných smluv tuto infrastrukturu pronajímají zahraničním koncernům, které si pak do svých kapes strkají peníze za distribuci vody od občanů. Začínají se objevovat petice, aby se správa vody vrátila do rukou obcí a měst.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

9:03 Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministru Macinkovi.