Kováčik (KSČM): Voda do veřejných rukou

12.09.2018 4:34

Voda je zdroj života. Voda se stává stále vzácnější. Voda umožňuje i zisky a to i dnes, kdy řešíme, jak udržet vodu v krajině.

Kováčik (KSČM): Voda do veřejných rukou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Kováčik

Zisky však putují do zahraničí, žel ne městům a obcím v naší republice. Podle dostupných informací odešlo v minulém roce do zahraničí akcionářům 1,57 miliardy korun. Drahá údržba vodovodních potrubí, odpadních trubek, čističek a úpraven vod však zůstává na obcích a městech.

Mnozí na základě nevýhodných smluv tuto infrastrukturu pronajímají zahraničním koncernům, které si pak do svých kapes strkají peníze za distribuci vody od občanů. Začínají se objevovat petice, aby se správa vody vrátila do rukou obcí a měst.

Jde o politické rozhodnutí, aby se voda, jakožto strategická surovina, stala opět vlastnictvím státu nebo měst a obcí. KSČM takováto rozhodnutí zásadně podporuje. Voda je pro nás, přírodu i zvířata velmi důležitá. Pro spotřebitele je však docela drahou záležitostí.

Odliv zisků do zahraničí z prodeje vody je tak třeba zastavit. Stát se musí postarat o to, aby hospodaření s vodou bylo prospěšné nám všem, ne zahraničním společnostem.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný (JAP): Osa zla

22:53 Volný (JAP): Osa zla

Brusel-Berlín-Paříž je novodobou osou zla, která ruku v ruce buduje budoucí Evropskou unii bez původ…