Kožušník (ODS): Mé srdce patří Česku, startuje již zítra v Ostravě

24. 7. 2013 15:00

Přes 1300 kilometrů napříč celou Českou republikou plánuje uběhnout europoslanec Edvard Kožušník. Plánovanou trasu má urazit za 43 dnů. V rámci svého běhu plánuje Kožušník přes 300 zastávek, na nichž by se rád chtěl setkat s občany.

Kožušník (ODS): Mé srdce patří Česku, startuje již zítra v Ostravě
Foto: ods.cz
Popisek: Europoslanec Edvard Kožušník
reklama

„Protože coby europoslanec se po celý rok věnuji práci v Bruselu a ve Štrasburku, nezbývá mi moc času na potkávání se s občany doma. Rozhodnul jsem se proto období letních prázdnin, kdy Evropský parlament nezasedá, věnovat setkávání s lidmi v Čechách, na Moravě a ve Slezsku“, popsal Kožušník důvody své cesty přes Českou republiku.

Kožušník svým během plánuje propagovat jak zdravý životní styl, tak i krásy České republiky. „V neposlední řadě bych běh rád využil na podporu Terezky Zoubkové z Pardubic, která má dětskou mozkovou obrnu a ke své léčbě potřebuje speciální zdravotní zvedák. Nejen že bych chtěl poukázat na souvislosti, které nese život s touto nemocí, ale také bych rád pomohl se shromážděním finančních prostředků na pořízení potřebné zdravotní pomůcky. Proto za každý uběhnutý kilometr věnuji na pořízení zvedáku 50 Kč a budu rád, když v této pomoci budu následován a budu vděčný za každou korunu, kterou lidé rodině Zoubkových za tímto účelem věnují“, apeloval Kožušník.

Vedle finanční podpory Terezce Zoubkové mohou lidé vyjádřit svou podporu také zapojením do samotného běhu. Stačí, když se na internetové adrese http://bit.ly/12Stcba zaregistrují a vyberou etapu, které by se chtěli zúčastnit. „Není potřeba, se mnou běžet celou etapu, stačí si jen vybrat jeden z úseků mezi jednotlivými zastávkami. Každý kdo se rozhodne vyjádřit podporu touto cestou, dostane jako startovné běžecké tričko vydané v limitované edici s emblémem „Mé srdce patří Česku“, upřesnil Kožušník.

Start úvodní etapy proběhne zítra 25. 7. v 10:00 na ulici Těšínská 441/232 v Ostravě – Bartovicích. Cíl závěrečné etapy pak bude 5. 9. v Praze.

Informace o běhu naleznete zde: http://www.facebook.com/kozusnik.eu.

Edvard Kožušník je poslancem Evropského parlamentu, kde je členem parlamentního Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů. Je jedním ze zakladatelů think-tanku eStat.cz - Efektivní stát, občanské sdružení Michala Tošovského, které se věnuje problematice byrokracie.

Edvard Kožušník

  • ODS
  • Svět není ani černý ani bílý
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ODS

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Mých výtek bylo přijato málo

12:12 Seďa (ČSSD): Mých výtek bylo přijato málo

Komentář na facebookovém profilu k výsledku volby předsedy strany.