Kožušník (ODS): Za každý uběhnutý kilometr věnuji 50 Kč na speciální zdravotní zvedák

11.08.2013 12:03 | Zprávy
autor: ODS

540 uběhnutými kilometry již Kožušník vyběhal 27 000 Kč pro Terezku z Pardubic

Kožušník (ODS): Za každý uběhnutý kilometr věnuji 50 Kč na speciální zdravotní zvedák
Foto: ods.cz
Popisek: Europoslanec Edvard Kožušník

Patnáct dnů trvalo českému europoslanci Edvardu Kožušníkovi na jeho běžecké pouti napříč celou Českou republiku s podtitulem „Mé srdce patří Česku“, než překročil historickou hranici mezi Moravou a Čechami. Dalších sedm dnů plánuje s teniskami na nohou křižovat Pardubický a Královéhradecký kraj než doběhne na hranici kraje Libereckého.

V cíli dnešní již sedmnácté etapy v Pardubicích ukazovala internetová aplikace Endomondo, která průběh Kožušníkovy cesty zaznamenává, přes 540 kilometrů. „Pardubice pro mě mají zvláštní význam. Již na startu celé pouti jsem přislíbil, že z každého uběhnutého kilometru věnuji 50 Kč na pořízení speciálního zdravotního zvedáku pro Terezku Zoubkovou, která žije právě v Pardubicích a bohužel kvůli své nemoci nemá to štěstí, jako mám já a všichni zdraví lidé, aby mohla provozovat nejdostupnější sport na světě, kterým je běh.  Jsem proto moc rád, že část zítřejší etapy, která povede z Pardubic do Hradce Králové, se mnou poběží její tatínek Michal“, vyjádřil svou radost z dočasného spoluběžce Kožušník.

„Terezka od svých 3 měsíců trpí dětskou mozkovou obrnou, což ji výrazně znemožňuje pohyb a komunikaci. Proto jsem s velkou radostí uvítala projekt Mé srdce patří Česku, jehož výtěžek jde na zakoupení stropního zvedáku, který nám umožní přemísťování stále těžší Terezky po bytě. Pro nás rodiče je to velká a neocenitelná pomůcka“, doplňuje poslance Pavlína Zoubková, matka Terezky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…