Krák (ČSSD): Jihočeský kraj zdražovat jízdné nebude

19.08.2022 14:58

V souvislosti se současnou situací a všeobecným nárůstem cen se občané ptají, jestli bude Jihočeský kraj také zdražovat jízdné. Odpověď je jednoduchá: nebude!

Krák (ČSSD): Jihočeský kraj zdražovat jízdné nebude
Foto: kraj-jihocesky.cz
Popisek: Hejtman Jiří Zimola a krajský radní pro dopravu Antonín Krák na úterní tiskové konferenci při prezentaci modernizace silnic II. a III. tříd na jihu Čech.

 Vedení kraje se zdražováním jízdného zabývalo v červenci a rozhodlo s ohledem na socio-ekonomickou situaci jízdné v současné době nezdražovat.

„Je to velmi dobrá zpráva pro cestující v našich autobusech a vlacích. Vedení Jihočeského kraje rozhodlo, že minimálně do konce roku nebudeme žádné jízdné zvyšovat. Oproti jiným krajům, kde se jízdné zvedá, Jihočeši budou jezdit za současné ceny, a to minimálně do poloviny prosince, kdy nás čeká změna jízdních řádů,“ řekl náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro dopravu Antonín Krák s tím, že vedení kraje nechce Jihočechy v této době zatěžovat dalšími náklady na život a bere je na sebe. „Za první pololetí jsme dopláceli autobusovým dopravcům v souvislosti s růstem cen PHM 16, 2 mil. Kč,“ dodal Krák.

Stejně tak se náměstek vyjádřil i k otázce omezování spojů: „Spoje omezovat zatím nebudeme. Naopak na základě žádostí některých starostů jsme některé ještě posílili. Jedná se například o školní autobusy.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Ten ďábel je opravdu ukryt v detailu

17:33 Kolovratník (ANO): Ten ďábel je opravdu ukryt v detailu

Projev na 45. schůzi Poslanecké sněmovny 30. listopadu 2022 k návrhu zákona o státním rozpočtu České…