Krnáčová (ANO): Děkuji všem, kteří mladým rugbistům věnují čas a energii

25.06.2016 17:48

Primátorka Adriana Krnáčová slavnostně přijala rugbyové hráče All Blacks z Nového Zélandu před jejich exhibičním sobotním utkáním s Českou republikou. Po slavnostním aktu v Brožíkově sále Staroměstské radnice se primátorka s celou delegací přesunula na Staroměstském náměstí. Zde pro veřejnost pobíhala ukázka tradičního bojového tance haka.

Krnáčová (ANO): Děkuji všem, kteří mladým rugbistům věnují čas a energii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Adriana Krnáčová

„Naše město i celá Česká republika má, i když se to na první pohled nemusí zdát, poměrně bohatou rugbyovou tradici a návštěva týmu All Blacks k popularizaci rugby v České republice určitě pomůže. Úspěšný rozvoj tohoto sportu byl totiž přerušen nejdříve 2. světovou válkou a poté 40 lety komunistického režimu, který rugby považoval za buržoazní sport. Přesto se však rugby nepodařilo nikdy zcela potlačit a vždy se našli lidé, kteří ho s chutí a nadšením hráli,“ připomněla primátorka.

Praha je pro rok 2016 Evropským hlavním městem sportu. „Tento titul neznamená pouze podporu sportovních turnajů, ale také klubů pracujících s dětmi a mládeží. Z ní pochopitelně nemůžeme vynechat ani rugby, které i díky přímým přenosům ze světových šampionátů začíná u nás opět získávat na popularitě. Zde bych chtěla velmi poděkovat všem, kteří práci s mladými rugbisty věnují svůj čas a energii,“ dodala Krnáčová.

New Zealand Ambassador´s XV (označovaní jako All Blacks) je tým složený z hráčů rugby z Nového Zélandu, kteří působí v Evropě (ať už na amatérské, poloprofesionální či profesionální úrovni). Tento tým si zahrál proti Českému národnímu týmu již v loňském roce, kdy nadšeně bojující Češi nakonec podlehli hráčům v tradičních černých dresech s kapradinou 32:36.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.