Krnáčová (ANO): Dotace pomůže zkvalitnit péči v Thomayerově nemocnici

27.10.2017 8:37

Speciální zevní fixátor k prodlužování kostí a chirurgická síta jsou nové přístroje, které mohla pořídit díky dotaci hlavního města Prahy ve výši 3,9 milionu korun Thomayerova nemocnice. Slavnostního předání přístrojů se zúčastnila primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová a radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Krnáčová (ANO): Dotace pomůže zkvalitnit péči v Thomayerově nemocnici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Adriana Krnáčová

„Za téměř čtyři miliony korun byly zakoupeny potřebné přístroje a já věřím tomu, že budou dlouho a perfektně sloužit svému účelu. Zdravotnická zařízení podporujeme dlouhodobě a já mohu slíbit, že v tom budeme pokračovat,“ uvedla pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Zevní fixátor pro prodlužování kostí končetin bude využit zejména na Klinice dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK a Thomayerovy nemocnice. Další zakoupené nástroje, chirurgická síta, pak budou sloužit zejména u gynekologických a porodnických operací, například císařského řezu, kde povedou nejen ke zlepšení péče o pacientky, ale také navýšení počtu operačních výkonů a zkrácení doby objednání na operace.

„Praha financuje záchrannou službu a lékařské pohotovosti, ani v jiných oblastech zdravotní péče však nedáváme od pacientů ruce pryč. Díky bohatému dotačnímu balíčku v řádu desítek milionů jsme letos umožnili většině pražských nemocnic modernizaci přístrojů a vybavení. V tomto trendu budu vyvíjet iniciativu i příští rok. V Thomayerově nemocnici je ročně provedeno více než 10 000 operací, v rámci dětské chirurgie bych rád zmínil zásadní význam dětského traumacentra s nadregionální působností, kde se operují nejsložitější dětské úrazy. Jsem si jist, že instrumentária zakoupená z dotace hlavního města výrazně zefektivní a ulehčí práci personálu, a co hlavně, zvýší šanci dětských i dospělých pacientů vrátit se do plnohodnotného života co nejdříve a bez nepříjemných následků,“ upřesnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Není to letos první vybavení, které Thomayerova nemocnice zakoupila z finančních příspěvků od hl. m. Prahy. Již dříve to byla například polohovací lůžka či zařízení pro rehabilitaci. „Thomayerova nemocnice pečuje zejména o pražské pacienty, v případě Kliniky dětské chirurgie a traumatologie pak jde o pacienty z celé České republiky. Dotací a darů hlavního města Prahy a zároveň jeho zodpovědného přístupu ke zdravotnictví v našem městě si velmi vážíme,“ dodal ředitel nemocnice Zdeněk Beneš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Dobře fungující veřejná správa může přispět k řádné implementaci evropského pilíře sociálních práv

12:54 Ministryně Maláčová: Dobře fungující veřejná správa může přispět k řádné implementaci evropského pilíře sociálních práv

Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o Evropské…