„Pouliční umělce nechceme z pražských ulic dostat. Na druhé straně je ale jejich produkci potřeba sladit se zájmy rezidentů. Za poslední dva roky evidujeme desítky stížností, především na hluk, ale také na nevhodnou produkci nebo znečišťování veřejného prostranství. Je třeba najít takový model, který bude ve většině vyhovovat všem,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.
Navrhované změny by měly přispět k omezení nejvíce palčivých problémů doprovázejících provozování buskingu (hlučnost, jednotvárnost produkcí, nedodržování délky produkce, řešení problematických lokalit, využívání zvířat k produkci či zabírání neúměrného prostoru buskery).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV