Krnáčová (ANO): Praha podpořila Pražské jaro částkou 8,8 milionu korun

06.05.2015 20:55 | Zprávy
autor: PV

Hlavní město Praha letos podpořilo Mezinárodní hudební festival Pražské jaro částkou 8,8 milionu korun. Metropole tuto tradiční a známou kulturní událost podporuje každoročně formou víceletého grantu, v příštích letech by se částka měla ještě mírně navýšit.

Krnáčová (ANO): Praha podpořila Pražské jaro částkou 8,8 milionu korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová

„Vítám a obdivuji systematickou snahu zástupců festivalu Pražské jaro podporovat mezi námi mladé talenty, pan Marek Šedivý a mnoho dalších jsou jasným důkazem, že nadějné hudební umělce musíme podporovat, aby měli šanci uspět ve světě,“ uvedla na dnešní tiskové konferenci primátorka Adriana Krnáčová.

Mezinárodní hudební festival Pražské jaro je i v mezinárodním kontextu nejvýznamnější kulturní akcí v České republice s nepřerušenou činnosti od roku 1946. Od svého založení má světové kvalitativní parametry a všeobecný respekt doma i v zahraničí. Jeho každoroční významnou součástí je soutěž mladých hudebníků, každý rok v jiném oboru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vachatová

Hájíte Vachatovou. Co z toho, co se o ní psalo nebo vysílalo není pravda? To se dnes nesmí vyvolení snad kritizovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zábranský (Piráti): Do obnovy Výstaviště Praha a Holešovické tržnice už putovaly miliardy

21:03 Zábranský (Piráti): Do obnovy Výstaviště Praha a Holešovické tržnice už putovaly miliardy

Transformace areálů Výstaviště Praha a Holešovické tržnice pokračuje systematicky od roku 2018.