Krumer (SPO): Předpovědi výsledků voleb jsou stejně nepřesné, jako předpověď počasí

17.10.2017 10:10 | Zprávy

Nenechme se ovlivnit průzkumy preferencí jednotlivých stran. Ke změně je nezbytná vysoká účast voličů. Hádky o Memorandu o lithiu, odpovědnost vlády a jejího předsedy. Jedna z posledních možností něco změnit i pro budoucnost našich dětí.

Krumer (SPO): Předpovědi výsledků voleb jsou stejně nepřesné, jako předpověď počasí
Foto: stranaprav.cz
Popisek: Vladislav Krumer (SPO)

Pokud se s výsledky voleb nemanipuluje, tak jak je o tom slyšet z některých zemí bez demokratických tradic, rozhodnou voliči ve volbách. Předvolební průzkumy volebních preferencí většinou neodpovídají volebním výsledkům. Jestli se pokusí o odhad výsledků voleb volič, který sleduje předvolební diskuse a má informace o jednotlivých uchazečích o voličské hlasy, tak by jeho odhady měly stejnou, nebo větší validitu, než jakou mají průzkumy renomovaných agentur, které průzkumy provádějí. Bylo by to zadarmo, bez průzkumů a bez objednávky na cílenou skupinu respondentů. 

Chceme změnu a místo předvolebních slibů i jejich plnění? Tak nesmíme volit strany, které prokazatelně v minulosti zklamaly. Pokud však zůstaneme doma a nebudeme volit, tak právě jim dáváme hlasy, protože jejich skalní příznivci, kteří pravidelně chodí k volbám, těmto stranám svoje hlasy přinesou. Důraznou výzvou k účasti ve volbách oslovil voliče i náš prezident Miloš Zeman.

Před volbami se strany vymezují proti sobě a říkají, s kým by do koalice šly a s kým ne. Po volbách s vidinou moci a dobrého živobytí, však tyto názory mění. Předvolební hádky a hrátky poslanců a členů vlády na mimořádné schůzi poslanecké sněmovny o to, kdo zavinil vznik a podpis Memoranda, které prakticky dává výhody v těžbě, a inkasa za těžbu lithia neznámé australské firmě oproti ČR, se prolínaly s honem na Babiše, a jeho hnízdo. Oproti ohroženým stamiliardám, které by stát mohl za těžbu získat, pokud by s tím nebyly pletichy a suroviny by zůstávaly v majetku státu, je Čapí hnízdo vedlejší a nevýznamné a ještě, na rozdíl od lithia, zde zůstane, slouží veřejnosti a nikdo si jej nevyveze. Při tom se neřeší, a když se řeší, tak se nedořeší OKD, Pandury a další vojenské akvizice, neprůhledné církevní restituce, okrádání státu kupónovou privatizací a jiné miliardové „ztráty“ státu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Podpora zbrojení Ukrajiny je pro vládu Petra Fialy prioritou

9:15 Vích (SPD): Podpora zbrojení Ukrajiny je pro vládu Petra Fialy prioritou

V neděli zahájil návštěvu České republiky Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Setkal se s prez…