Kubásek (ANO): Sledujte Celosvětový úklidový den on-line!

14.09.2018 14:42

V sobotu 15. září celou naší planetu zasáhne zelená vlna úklidů. Bude se jednat o největší dobrovolnickou akci v dějinách lidstva, kterou budete mít možnost on-line sledovat díky 24 hodinovému živé vysílání.

Kubásek (ANO): Sledujte Celosvětový úklidový den on-line!
Foto: commons.wikimedia.org/OISV
Popisek: Miroslav Kubásek

Celým úklidový dnem nás budou z velitelského stanu v Tallinu (Estonsko) provázet irský televizní moderátor a producent Colm Flynn a populární moderátorka Zihlo Ndlovu ze Zimbabwe. Uvidíme rozhovory s organizátory z různých zemí, živé vstupy a mnoho dalších zajímavých informací. Budeme společně sledovat jak se zelená úklidová vlna přesouvá od Nového Zélandu až po Hawaii.

Mart Normet, producent Live Show, říká, že chystané živé vysílání bude vynikajícím příklade občanské žurnalistiky. Každá země je vyzvána, aby se stala spolutvůrcem tohoto živého přenosu. "Dobrovolníky po celém světě jsme vyzvali, aby se během Celosvětového úklidového dne  podělili o své zkušenosti a dojmy.  Díky jejich příspěvkům tak budeme schopni sdílet příběhy všech 150 zapojených zemí!" dodává.

Celosvětový úklidový den (World Cleanup Day) je vynikajícím příkladem lidí, ochotných se sjednotit pro jednu věc, v níž věří. "Častokrát si myslíme, že je svět velký a to, co se děje jinde ve světě, na nás nemá vliv. Ve skutečnosti - jak budeme moci sledovat během 24 hodin - svět je ve skutečnosti malý. A proto se o něj musíme postarat. Nemáme žádnou jinou planetu B! ", uzavírá Normet.

"V České republice máme na 15. září naplánováno přes  450 úklidů, do kterých se může každý zapojit. Kromě samotného uklízení je ale jako poděkování dobrovolníkům také na řadě míst nachystán doprovodný program. Na jaře s námi Česko uklízelo na 133 tisíc dobrovolníků a jsem tak hrdý na to,že můžeme naši republiku prezentovat jako zemi, na které nám všem záleží. Hlavně ale věřím, že si tento výjimečný den všichni společně užijeme!", dodává za organizátory Miroslav Kubásek.

Celosvětový úklidový den Live bude vysílán prostřednictvím webu World Cleanup Day www.WorldCleanupDay.org a také přes Facebook akce a YouTube. Po odvysílání bude veškerý záznam ihned k dispozici a volně použitelný pro všechna média. Samotné živé vysílání bude začínat 15.září v 00:00 našeho času (10:00 na Novém Zélandu, 15. září) a končit bude po 24 hodinách o sobotní půlnoci (poledne na Havaji, 15. září).

Vyzýváme všechny, aby sdíleli živý přenos prostřednictvím svých kanálů.

Celosvětový úklidový den v České republice: http://www.svetovyuklid.cz/
World Cleanup Day: https://www.worldcleanupday.org/
World Cleanup Day Live Show teaser: https://www.youtube.com/watch?v=MngIAxDaN6I

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Dnes jsme začali s institucionálními otázkami

20:04 Premiér Babiš: Dnes jsme začali s institucionálními otázkami

Premiér Babiš jednal na Evropské radě o rozšiřování i rozpočtu EU.