Lachnit (ANO): Vondroušová není Kožený nebo Krejčíř

18.07.2023 13:35 | Komentář

Pisálek, skrývající se na Seznam.medium.cz pod pseudonymem „Fondovník“, v článku „Je fér, že si tenistka Vondroušová vydělá v sobotním finále Wimbledonu více než běžný Čech za život?“ dal průchod svému názoru o vítězce letošního Wimbledonu Markétě Vondroušové. Přesněji řečeno, nechal se slyšet.

Lachnit (ANO): Vondroušová není Kožený nebo Krejčíř
Foto: Vít Hassan
Popisek: JUDr. Petr Lachnit

Nesouhlasím s ním, ale pokud žijeme v demokratické společnosti, nemáme právo mu jeho názor upírat. Nebudu s ním proto ani polemizovat. Jenom několik momentů mě na článečku zarazilo.

Zdá se, že osoba skrývající se pod pseudonymem „Fondovník“ jistě svou pracovní či podnikatelskou aktivitu nevykonává bezplatně. Je tedy „profesionál“ a máme právo od něj čekat profesionální výkon, což dotyčný článek určitě není.

Víc mě ale zarazila jiná věc. Do daňových nebo jiných rájů se v posledních letech přestěhovala nebo uprchla celá řada osob. Nikdy jsem ale neslyšel, že by aktivista „Fondovník“ kupříkladu navrhoval zbavení českého občanství Koženého, Krejčíře nebo kohokoli dalšího. Doufám, že anonymní pisatel „Fondovník“ bude se mnou souhlasit alespoň v tom, že tito pánové reprezentují Českou republiku v zahraničí o něco hůře než Markéta Vondroušová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Co myslíte tím zvláštním statusem pro Ukrajinu?

A myslíte, že vzhledem k prokazatelné korupci na Ukrajině je správné ji nějakým způsobem začleňovat do EU? Upřímně já nevěřím tomu, že pokud by byla v EU, že by to vytvořilo nějakou oponu pro Rusko. Proč by taky mělo? Myslíte, že kdyby třeba Ukrajina byla už teď v EU, že by ji snad Rusko nenapadlo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Vládní koalice o migračním paktu dlouhodobě neříká pravdu

23:00 Rakušan (STAN): Vládní koalice o migračním paktu dlouhodobě neříká pravdu

Plány na zrušení zpřísnění pravidel pro nelegální migraci je nesmysl a hazard. Dál podporujeme navýš…