Lachnit: Kvízové odpoledne v Komunitním centru Prádelna

07.10.2019 7:32

„Říjen je v komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici ve znamení nového semestru vzdělávacích a pohybových kurzů pro seniory, který začal koncem září. Těsně před jeho zahájením zde proběhl další ročník Community Days, a pracovníci Pivovaru Staropramen tak vybudovali spoustu vylepšení ke zvýšení komfortu všech návštěvníků centra,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Lachnit: Kvízové odpoledne v Komunitním centru Prádelna
Foto: Archiv Petra Lachnita
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Kromě těchto pravidelných aktivit však říjnový program přináší i několik novinek. Jednou z nich je zahájení cyklu Kvízových odpolední pro seniory, které proběhne ve středu 16. října 2019 od 14 hodin a dále mu bude patřit vždy jedna středa v měsíci. Organizátoři na každé setkání připraví celkem padesát otázek pro deset tematických okruhů - kultura, architektura, literatura, botanika, historie, filmy… a spousta dalších. Účastníci soutěží jsou rozděleni do tří až čtyřčlenných týmů a odpovídají na otázky. Po ukončení každého tematického okruhu se během přestávky vyhodnotí odpovědi a na závěr se vyhlásí nejlepší tým, který navíc obdrží drobnou odměnu pro vítěze.

Taková kvízová odpoledne představují ideální příležitosti pro trénink paměti i všeobecného rozhledu. Kvízy většina lidí občas vyzkouší pro radost a zábavu, avšak právě znalostní kvízy velmi rychle rozvíjejí logické a kombinační myšlení a posilují zapamatování nových poznatků. V mládí tak kvízy zlepšují školní prospěch, ale významný efekt na kognitivní funkce při pravidelném provádění kvízů a testů je potvrzen také u seniorů. Zajímavostí je také skutečnost, že u většiny dobrých kvízů lze nejméně polovinu otázek vyloučit pouze logickou úvahou, i když otázky vypadají rafinovaně a soutěžící o daném tématu nevědí vůbec nic.

“V 21. století se duševní svěžest stává základním předpokladem k tomu, aby člověk dokázal efek-tivně a cílevědomě přijímat a zpracovávat stále více rostoucí objem informací. Všichni víme, že některé naše duševní schopnosti se v průběhu stárnutí mění. Úbytku těchto duševních schopností ve vyšším věku se však můžeme do značné míry bránit psychickou a intelektuální činností. Ta právě může mít i podobu zábavného kvízového odpoledne, kde si senioři společně procvičí paměť, mozek, ale především si užijí spoustu legrace a třeba poznají nové přátele. Tudíž tato nová aktivita obohacuje účastníky hned dvojím způsobem, a proto předpokládám, že se stane velmi oblíbenou a vyhledávanou,” zve na kvízové odpoledne JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.

Slovo „Írán“ zní pro mnoho lidí tajemně, ale cestovatelé, kteří ho navštívili, potvrzují, že je to země neuvěřitelně milých a pohostinných lidí, plná nádherných památek a přírody. Bohatá historie Íránu pokrývá období několika tisíc let, návštěvník zde může obdivovat starověké město Persepolis, mešity, paláce, pevnosti, bazary a jiné památky na středověkou Perskou říši. S nehostinnou pouští a vysokými horami kontrastuje orientální krása perských zahrad.

V říjnu do komunitního centra Prádelna opět zavítá Jaromír Lisý, dlouholetý diplomatický pracovník, který v loňském roce nadchnul davy návštěvníků svou přednáškou o Sýrii. V letošním roce navštívil právě Írán a ve čtvrtek 31. října 2019 od 15 hodin se s návštěvníky podělí o své zážitky a dojmy, podložené bohatou fotodokumentací. Vstup je zdarma a součástí bude také malá ochutnávka íránské kuchyně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti mapují energošmejdy útočící na zoufalé klienty Bohemia Energy

12:18 Piráti mapují energošmejdy útočící na zoufalé klienty Bohemia Energy

V jedné z kauz podali trestní oznámení