Lachnit: Kvízové odpoledne v Komunitním centru Prádelna

07.10.2019 7:32

„Říjen je v komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici ve znamení nového semestru vzdělávacích a pohybových kurzů pro seniory, který začal koncem září. Těsně před jeho zahájením zde proběhl další ročník Community Days, a pracovníci Pivovaru Staropramen tak vybudovali spoustu vylepšení ke zvýšení komfortu všech návštěvníků centra,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Lachnit: Kvízové odpoledne v Komunitním centru Prádelna
Foto: Archiv Petra Lachnita
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Kromě těchto pravidelných aktivit však říjnový program přináší i několik novinek. Jednou z nich je zahájení cyklu Kvízových odpolední pro seniory, které proběhne ve středu 16. října 2019 od 14 hodin a dále mu bude patřit vždy jedna středa v měsíci. Organizátoři na každé setkání připraví celkem padesát otázek pro deset tematických okruhů - kultura, architektura, literatura, botanika, historie, filmy… a spousta dalších. Účastníci soutěží jsou rozděleni do tří až čtyřčlenných týmů a odpovídají na otázky. Po ukončení každého tematického okruhu se během přestávky vyhodnotí odpovědi a na závěr se vyhlásí nejlepší tým, který navíc obdrží drobnou odměnu pro vítěze.

Taková kvízová odpoledne představují ideální příležitosti pro trénink paměti i všeobecného rozhledu. Kvízy většina lidí občas vyzkouší pro radost a zábavu, avšak právě znalostní kvízy velmi rychle rozvíjejí logické a kombinační myšlení a posilují zapamatování nových poznatků. V mládí tak kvízy zlepšují školní prospěch, ale významný efekt na kognitivní funkce při pravidelném provádění kvízů a testů je potvrzen také u seniorů. Zajímavostí je také skutečnost, že u většiny dobrých kvízů lze nejméně polovinu otázek vyloučit pouze logickou úvahou, i když otázky vypadají rafinovaně a soutěžící o daném tématu nevědí vůbec nic.

“V 21. století se duševní svěžest stává základním předpokladem k tomu, aby člověk dokázal efek-tivně a cílevědomě přijímat a zpracovávat stále více rostoucí objem informací. Všichni víme, že některé naše duševní schopnosti se v průběhu stárnutí mění. Úbytku těchto duševních schopností ve vyšším věku se však můžeme do značné míry bránit psychickou a intelektuální činností. Ta právě může mít i podobu zábavného kvízového odpoledne, kde si senioři společně procvičí paměť, mozek, ale především si užijí spoustu legrace a třeba poznají nové přátele. Tudíž tato nová aktivita obohacuje účastníky hned dvojím způsobem, a proto předpokládám, že se stane velmi oblíbenou a vyhledávanou,” zve na kvízové odpoledne JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.

Slovo „Írán“ zní pro mnoho lidí tajemně, ale cestovatelé, kteří ho navštívili, potvrzují, že je to země neuvěřitelně milých a pohostinných lidí, plná nádherných památek a přírody. Bohatá historie Íránu pokrývá období několika tisíc let, návštěvník zde může obdivovat starověké město Persepolis, mešity, paláce, pevnosti, bazary a jiné památky na středověkou Perskou říši. S nehostinnou pouští a vysokými horami kontrastuje orientální krása perských zahrad.

V říjnu do komunitního centra Prádelna opět zavítá Jaromír Lisý, dlouholetý diplomatický pracovník, který v loňském roce nadchnul davy návštěvníků svou přednáškou o Sýrii. V letošním roce navštívil právě Írán a ve čtvrtek 31. října 2019 od 15 hodin se s návštěvníky podělí o své zážitky a dojmy, podložené bohatou fotodokumentací. Vstup je zdarma a součástí bude také malá ochutnávka íránské kuchyně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Nelegální migrace

Tvrdíte-aspoň teda Rakušan, že počet migrantů klesá a chce zrušit kontroly. Co vy na to? Nemyslíte, že pokles je způsoben zimou? Proč nevyčkáte, co přijde po ní? A druhá věc. Kolik legálních migrantů z Ukrajinu tu teď aktuálně je? Máte o nich přehled?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Stanjura: Zkrotit inflaci na obvyklé hodnoty je hlavním úkolem ČNB

13:57 Ministr Stanjura: Zkrotit inflaci na obvyklé hodnoty je hlavním úkolem ČNB

Informace na facebookovém profilu k veřejnému jednání bankovní rady ČNB