Lachnit: Novinky v Komunitním centru Konírna

02.05.2022 8:36 | Tisková zpráva

V novém Komunitním centru Konírna se od dubna setkávají lidé během různých aktivit. V těchto krásných prostorech proběhlo již několik kreativních dílen například s tematikou Velikonoc.

Lachnit: Novinky v Komunitním centru Konírna
Foto: Praha 5
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

„Senioři tvořili květinové dekorace, malovali vajíčka či zdobili věnce ze skořápek. Dále se tu konají pravidelná cvičení pro seniory, workshop kresby pro začátečníky, výstavy či večerní deskové hry pro všechny generace. A nový měsíc s sebou přináší otevření dalších nových kurzů a aktivit,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.

Středeční dopoledne bude na kurzu „tréninku paměti pro seniory“ věnováno zlepšování mozkových funkcí, pozornosti či prostorové orientace formou zábavných her a cvičení. Procvičování mozku vystřídá tzv. K-klub Konírna, kde bude vyhrazen prostor pro vzájemné setkávání, vzdělávání a povídání o zajímavých kulturních, divadelních či volnočasových akcích. Místo si tu určitě najdou i nadšenci pro literaturu.

Ve čtvrtek dopoledne bude zahájen nový kurz, relaxační tanec pro ženy, kde se můžete přijít protáhnout v rytmu příjemné hudby. A odpolední zdravotní cvičení pro seniory vystřídá kurz mobilů a tabletů, v němž se senioři dozvědí, jak naplno využívat svá chytrá zařízení a kde budou účastníkům snadno a srozumitelně vysvětleny základní teoretické i praktické otázky z problematiky moderních technologií.

Komunitní centrum Konírna bude mít i místo pro aktivity, zaměřené na zdravý životní styl, cestování, zajímavé přednášky, při nichž bude kladen důraz i na vzájemné vyměňování zajímavých zkušeností a dovedností. Společně vyrazíme třeba i na tematické procházky Prahou.

Uvítáme i vaši iniciativu a nápady k programu a aktivitám Komunitního centra Konírna, a pokud se budete chtít přihlásit do výše jmenované kurzů, můžete psát na kckonirna@seznam.cz. Budeme se těšit na společná setkávání!

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Oni tomu říkají důchodová reforma

10:21 Schillerová (ANO): Oni tomu říkají důchodová reforma

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodové reformě pětikoaliční vlády