Lachnit: Novinky v Komunitním centru Konírna

02.05.2022 8:36 | Tisková zpráva

V novém Komunitním centru Konírna se od dubna setkávají lidé během různých aktivit. V těchto krásných prostorech proběhlo již několik kreativních dílen například s tematikou Velikonoc.

Lachnit: Novinky v Komunitním centru Konírna
Foto: Praha 5
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

„Senioři tvořili květinové dekorace, malovali vajíčka či zdobili věnce ze skořápek. Dále se tu konají pravidelná cvičení pro seniory, workshop kresby pro začátečníky, výstavy či večerní deskové hry pro všechny generace. A nový měsíc s sebou přináší otevření dalších nových kurzů a aktivit,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.

Středeční dopoledne bude na kurzu „tréninku paměti pro seniory“ věnováno zlepšování mozkových funkcí, pozornosti či prostorové orientace formou zábavných her a cvičení. Procvičování mozku vystřídá tzv. K-klub Konírna, kde bude vyhrazen prostor pro vzájemné setkávání, vzdělávání a povídání o zajímavých kulturních, divadelních či volnočasových akcích. Místo si tu určitě najdou i nadšenci pro literaturu.

Ve čtvrtek dopoledne bude zahájen nový kurz, relaxační tanec pro ženy, kde se můžete přijít protáhnout v rytmu příjemné hudby. A odpolední zdravotní cvičení pro seniory vystřídá kurz mobilů a tabletů, v němž se senioři dozvědí, jak naplno využívat svá chytrá zařízení a kde budou účastníkům snadno a srozumitelně vysvětleny základní teoretické i praktické otázky z problematiky moderních technologií.

Komunitní centrum Konírna bude mít i místo pro aktivity, zaměřené na zdravý životní styl, cestování, zajímavé přednášky, při nichž bude kladen důraz i na vzájemné vyměňování zajímavých zkušeností a dovedností. Společně vyrazíme třeba i na tematické procházky Prahou.

Uvítáme i vaši iniciativu a nápady k programu a aktivitám Komunitního centra Konírna, a pokud se budete chtít přihlásit do výše jmenované kurzů, můžete psát na kckonirna@seznam.cz. Budeme se těšit na společná setkávání!

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

příspěvek na péči 1. stupeň

Jak může stačit mamince 1. stupeň příspěvku, když je nastaven na 880 Kč ? 3 x týdně potřebuje naši péči, má přiznané 4 body pomoci. Proč nejsou v parametrech posuzování například procházky s doprovodem ? Pokud bychom ji nebrali 4x týdně ven, přestala by chodit. Kdo může rozhodnout, že její aktivity ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: Výjimečná situace si žádá výjimečné kroky

23:08 Zelení: Výjimečná situace si žádá výjimečné kroky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k řešení nedostatečných kapacit středních škol