Lachnit: Novinky v Komunitním centru Konírna

2.5.2022 8:36 dop. | Tisková zpráva

V novém Komunitním centru Konírna se od dubna setkávají lidé během různých aktivit. V těchto krásných prostorech proběhlo již několik kreativních dílen například s tematikou Velikonoc.

Lachnit: Novinky v Komunitním centru Konírna
Foto: Praha 5
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

„Senioři tvořili květinové dekorace, malovali vajíčka či zdobili věnce ze skořápek. Dále se tu konají pravidelná cvičení pro seniory, workshop kresby pro začátečníky, výstavy či večerní deskové hry pro všechny generace. A nový měsíc s sebou přináší otevření dalších nových kurzů a aktivit,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.

Středeční dopoledne bude na kurzu „tréninku paměti pro seniory“ věnováno zlepšování mozkových funkcí, pozornosti či prostorové orientace formou zábavných her a cvičení. Procvičování mozku vystřídá tzv. K-klub Konírna, kde bude vyhrazen prostor pro vzájemné setkávání, vzdělávání a povídání o zajímavých kulturních, divadelních či volnočasových akcích. Místo si tu určitě najdou i nadšenci pro literaturu.

Ve čtvrtek dopoledne bude zahájen nový kurz, relaxační tanec pro ženy, kde se můžete přijít protáhnout v rytmu příjemné hudby. A odpolední zdravotní cvičení pro seniory vystřídá kurz mobilů a tabletů, v němž se senioři dozvědí, jak naplno využívat svá chytrá zařízení a kde budou účastníkům snadno a srozumitelně vysvětleny základní teoretické i praktické otázky z problematiky moderních technologií.

Komunitní centrum Konírna bude mít i místo pro aktivity, zaměřené na zdravý životní styl, cestování, zajímavé přednášky, při nichž bude kladen důraz i na vzájemné vyměňování zajímavých zkušeností a dovedností. Společně vyrazíme třeba i na tematické procházky Prahou.

Uvítáme i vaši iniciativu a nápady k programu a aktivitám Komunitního centra Konírna, a pokud se budete chtít přihlásit do výše jmenované kurzů, můžete psát na kckonirna@seznam.cz. Budeme se těšit na společná setkávání!

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Neočekávám, že budeme se STAN a Piráty táhnout za jeden provaz

22:02 Zdechovský (KDU-ČSL): Neočekávám, že budeme se STAN a Piráty táhnout za jeden provaz

Komentář na facebookovém profilu k blížícím se prezidentským volbám.