Lachnit: Přihlaste se do nového ročníku Senior akademie

24.01.2022 8:36 | Tisková zpráva

Městská část Praha 5 připravila ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy nový cyklus dvouhodinových vzdělávacích přednášek z oblasti prevence kriminality Senior akademie, určený pro všechny aktivní seniory s trvalým bydlištěm v Praze 5. Záštitu nad letošním ročníkem převzal radní pro bezpečnost MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit.

Lachnit: Přihlaste se do nového ročníku Senior akademie
Foto: Archiv Petra Lachnita
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Senior akademie je cyklus vzdělávacích programů z oblasti prevence kriminality, zaměřený na ochranu života, zdraví a majetku. Přednášky budou zpestřeny praktickými ukázkami, promítáním instruktážních filmů i diskusemi k probíranému tématu. V rámci cyklu jsou zajištěny také zajímavé exkurze.

Bezplatný přednáškový cyklus se bude konat 1x týdně od 16. března do 25. května 2022 v zasedací místnosti Zastupitelstva MČ Praha 5, Štefánikova 13, Praha 5. Tento cyklus je určen především pro seniory s trvalým bydlištěm v Praze 5.

V rámci programové náplně jsou probírána témata prevence kriminality – prevence osobního bezpečí, zabezpečení majetku, bezpečnost seniorů v provozu metropole, základy právního vědomí, senioři versus podvodníci, nutná obrana a krajní nouze, domácí násilí, kriminalistika - jak ji neznáte, základy první pomoci a požární ochrana. Přednášet budou pracovníci útvaru prevence Městské policie hl. m. Prahy.

Anketa

Znali jste někoho, kdo umřel na covid-19?

47%
53%
hlasovalo: 26738 lidí

Akademii připravujeme pro maximálně 40 osob s trvalým bydlištěm na území městské části Praha 5. Během akademie je zajištěno malé občerstvení. Při slavnostním ukončení celého cyklu obdrží všichni účastníci pamětní list a drobné dárkové předměty.

Pokud máte zájem zúčastnit se tohoto zajímavého a současně i poučného cyklu přednášek, kontaktujte Petra Chvátala, tel. č.: 257 000 468, e-mail petr.chvatal@praha5.cz, nebo Bc. Ivetu Miklasovou, tel. č.: 257 000 472, email iveta.miklasova@praha5.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Chápete vůbec dnešní situaci z pohledu obyčejných lidí?

Dobrý den, souhlasím s Vámi v tom, že je závist špatná, i že si u nás lidi na můj vkus závidí až moc - často nesmyslně, ptotože mají zpřeázené priority nebo třeba i jen proto, že je někdo schopnější a úspěšnější, ale sám proto, aby se měl líp, nic nedělá. Opravdu si ale nyní myslíte, že je to jen o ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Černochová: Pojmy hrdinství a nejvyšší oběť získávají nový akcent

21:45 Ministryně Černochová: Pojmy hrdinství a nejvyšší oběť získávají nový akcent

Městská část Praha 2 připravuje k letošnímu 80. výročí vojenské operace Anthropoid hned několik vzpo…