Lachnit: Výstava Cesty Petry Lanžhotské v Komunitním centru Prádelna

05.05.2022 8:36 | Tisková zpráva

Radní JUDr. Petr Lachnit zahájil v pondělí 2. května v Komunitním centru Prádelna výstavu obrazů Petry Lanžhotské "Papírová krajina".

Lachnit: Výstava Cesty Petry Lanžhotské v Komunitním centru Prádelna
Foto: Praha 5
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Dlouho připravovaná a kvůli pandemií odložená výstava v Galerii Prádelna při stejnojmenném komunitním centru v Holečkově ulici v květnu představuje tvorbu Petry Lanžhotské. Jednotícím motivem jejich obrazů jsou cesty - lesem, krajinou, zahradami, podél vodních ploch. Výstavu můžete zhlédnout do 31. května 2022.

Pradědeček Petry Lanžhotské byl akademický malíř Karel Fišera, který se učil u Aloise Kalvody, a ona tak rozhodně nezapře svůj vztah k umění. Navštěvovala malířské kurzy v Atelieru Kaštan u Jitky Hilské a také soukromé lekce u Alexandra Pavlova, kde se naučila techniky hyperrealistického portrétu, lazury, techniku starých mistrů nebo suchého štětce.

Kromě toho ráda zkouší rozličné postupy a techniky - tužka, pastel, perokresba, rozlévaná tuš, olej, akryl, akvarel. Na každé oceňuje něco jiného, ale nejvíc jí k srdci přirostly olej a akvarel.

Anketa

Je sněmovní opozice (ANO a SPD) dostatečně důrazná v boji s vládou?

hlasovalo: 36759 lidí

Již téměř třicet let Petra Lanžhotská vykonává profesi kosmetičky a provozuje vlastní kosmetický salon na Kavalírce, který zároveň slouží jako “výstavní síň” jejích prací. Práce ji naplňuje, neboť také vyžaduje kreativní myšlení, zručnost a smysl pro krásu. Ve výtvarné tvorbě představují autorčin vzor impresionisté, častým motivem jejich obrazů jsou právě cesty, voda, ale velmi ráda tvoří i portréty, protože právě obličeje ji provází celou profesní cestou.

Výstavu autorka sama nazvala Cesty, neboť kromě častého motivu jejích děl symbolizuje expozice i osobní cestu za autorčiným snem - prostřednictvím výstavy se podělit s ostatními o své vnímání světa. Jelikož ze všech obrazů vychází pozitivní energie a vyvolávají příjemné pocity, je to určitě cesta dobrým směrem.

“Po dubnové fotografické výstavě je představení tvorby Petry Lanžhotské dalším výstavním 'restem', který Galerie Prádelna plní. Vizuálně i obsahově navíc obrazy zapadají do květnového období, plného barev, jasu a optimistické atmosféry znovuzrozené přírody. Věřím tudíž, že podobný příjemný pocit si z výstavy odnesou všichni návštěvníci”, říká JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

ministr financí

Pochybuji, že budete upřímný, ale zkusím to. Fakt myslíte, žě je Stanjura dobrý ministr financí? Nebyl byste vy 1000x lepší? Narozdíl od něj se ve financích vyznáte. Stanjura sestavuje nesmyslné rozpoty a predikce

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: Výjimečná situace si žádá výjimečné kroky

23:08 Zelení: Výjimečná situace si žádá výjimečné kroky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k řešení nedostatečných kapacit středních škol