Laibl (ANO): Radní zvažují možnosti při odkoupení KD Moskva

30.03.2023 4:33

Rada města posuzuje, jaké povinnosti a výdaje by mělo město Žatec, pokud by souhlasilo s nabídkou společnosti Moskva a odkoupilo celou společnost i s kulturním domem.

Laibl (ANO): Radní zvažují možnosti při odkoupení KD Moskva
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Radní tak pokračují v jednání se zástupci společnosti, kteří v únoru nabídli městu k odkoupení kulturní dům i celou společnost.

Svým usnesením z březnového jednání se rada města rozhodla zahájit kroky, které by směřovaly k nabytí kulturního domu Moskva. Vedení města ale nehodlá kupovat kulturní dům ani celou společnost za každou cenu.

„Musíme důkladně zvážit všechny kroky, to znamená ekonomické, právní i provozní. Než se rozhodneme, chceme vědět a důkladně zvážit, co všechno by to pro město znamenalo, jaké povinnosti a závazky by s odkupem nemovitosti nebo celé společnosti byly spojené. Nechceme udělat podobné chyby, jako třeba v minulosti v případě nevýhodné koupě Dreherova pivovaru. Raději si to chceme nejprve promyslet, některé věci zanalyzovat a prověřit,“ řekl starosta Žatce Radim Laibl.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Radek Rozvoral byl položen dotaz

eurovolby

Dobrý den, ve vašem příspěvku píšete, že o všem v EU rozhodují nikým nevolení úředníci. Taky si to myslím a nechápu, k čemu pak jsou volby? Proč volit europoslance, když stejně věci ovlivňují hlavně ti úředníci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Pokud odvody do Armády ČR, tak jedině dobrovolné

8:39 Vích (SPD): Pokud odvody do Armády ČR, tak jedině dobrovolné

Politici by měli o nasazení Armády ČR rozhodovat uvážlivě, neposílat naše občany a vojáky na Ukrajin…