Nebo že nám ministryně školství tvrdí, že všechny děti patří do jedné třídy. Případně, že „nějaká firma z holdingu“ ministra financí čerpala dotaci pro malý podnik.
Ale nezůstávejme pouze v domácím či evropském rybníčku. Středeční média přinesla zprávu, že americký senát vyzval zákonem občany, že mají žádat Saúdskou Arábii o odškodnění za teroristické útoky z 11. září 2001. Na západě tedy někdo konečně otevřeně prohlásil, že Saúdové jsou sponzory a iniciátory mezinárodního terorismu.
Jaká to změna oproti minulosti, kdy byla tahle totalitní monarchie přijímána vyloženě pozitivně, jako partner v politické i hospodářské sféře. „Saúdská Arábie je pro nás v této oblasti docela cenný spojenec, to musíme také přiznat,“ prohlásil bývalý předseda TOP 09, Karel Schwarzenberg. Že jsou tam masově porušována lidská práva, potlačována opozice či svoboda vyznání, tím se netrápil. V případě jiných zemí (např. Číny) si ovšem za jeho ministrování Česká republika hrála na svědomí světa….

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV