Lank (Úsvit): Nejsem spokojený s výběrem pozvaných hostů

22.06.2016 14:48

Martin Lank k mimořádnému svolání Výboru pro bezpečnost

Lank (Úsvit): Nejsem spokojený s výběrem pozvaných hostů
Foto: Archiv ML
Popisek: Martin Lank

Svolání mimořádného výboru pro bezpečnost k projednání situace v policii jsem podpořil ještě PŘEDTÍM, než o to požádal bývalý šéf ÚOOZ plukovník Šlachta.

Příliš ale nevěřím zástupcům hnutí ANO, kteří na tiskové konferenci deklarovali, že jednání výboru nebude mít nic společného s politikou. Trvám na tom, že za celou kauzou od počátku není žádná „válka policistů“, ale čistě boj o vliv na policii mezi dvěma nejsilnějšími vládními stranami. Jednání je svoláno na termín, kdy je několik členů za ČSSD (včetně předsedy výboru) pracovně v zahraničí, jeho jednání má být veřejné a jsou na něj pozváni pánové Šlachta, Komárek a Ištván – což mi dohromady naopak zavání dalším stupňováním politizace celé záležitosti. Nepřítomnost členů za ČSSD mě osobně moc netrápí, ani veřejné projednávání – i když jsem zvědav, jak chtějí zástupci policie legálně zveřejnit informace z evidentně živého vyšetřování.

Nejsem ale spokojený s výběrem pozvaných hostů – bude totiž zastoupena jen jedna strana probíhající kauzy. Proto budu trvat na tom, aby byl jednání přítomen i ministr vnitra, možná i ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů a hlavně policejní prezident. Pokud má být hlavním důvodem pro schůzi výboru obvinění policejního prezidenta, měl by mít možnost se k němu na místě vyjádřit. Situace je už ale tak vyhrocená, že jedno je jasné.

Buď jsou obvinění pravdivá, a pak musí skončit policejní prezident – nebo jsou lživá, a pak musí skončit ti, kdo je zveřejnili. Bez toho bude jen těžko možné celou situaci ohledně Policie ČR zklidnit a diskuzi vrátit do věcné roviny – a to by mělo být prioritou všech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rejmont (TOP 09): Výročí komunistického puče

22:38 Rejmont (TOP 09): Výročí komunistického puče

Dnes uplynulo 70 let od komunistického puče. Vedl k pádu demokracie, k nastolení totality, k připoje…