Laudát (KAN): Špatná zpráva pro pracovité - drahota

19.09.2021 13:16 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k rostoucí inflaci

Laudát (KAN): Špatná zpráva pro pracovité - drahota
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Končící volební období vůbec nesvědčí o tom, že ANO, bude líp. Podle průzkumů možná zůstane ANO, tedy Aktiv Nespokojených Občanů, s druhou částí "bude líp" už je to beznadějně nahnuté, nebo realističtější asi bude výrok, že je to v háji. Skoro nemine den, aby se nevynořil další rekord. Včera vyskočil nenápadný údaj o růstu cen průmyslových výrobců. Oproti odhadům "odborníků", kteří meziměsíčně věštili růst cen o 0,6 procenta, realita se usadila na dvojnásobku. Průměrný meziroční růst cen dosáhl 9,3 procenta, což je rekord, naposledy poznaný v roce 1993. Dílčím rekordmanem je výroba v kategorii obecné kovy a kovodělné výrobky - kupující si meziročně připlatí o neuvěřitelných 26,7 procenta.

Možná některé spotřebitele ceny průmyslových výrobců nezajímají. Asi jim nedochází, že ceny průmyslových výrobců jsou předehrou pro ceny v obchodech. Takže vážení, cenový fičák pokračuje. Chtělo by se říci "držte si peněženky", ale rozumnější by asi bylo ty peněženky vyprázdnit, protože se můžete dočkat situace, že tapetování WC bude levnější provádět papírovými bankovkami než klasickou tapetou.

Pro ty, kdo chtějí opravovat, nebo budovat nové bydlení, to také nic moc není. Meziměsíční vzrostly náklady práce ve stavebnictví o 1,1 procenta a ceny výroby o 2,5 procenta.

Je téměř jisté, že až se bankovní vrchnost v ČNB probudí, pošle úrokové sazby vzhůru. Množina občanů zasažených současnou situací se dále rozšíří. Kdo tenhle bordel ustojí, to chci vidět. V normálních společnostech bývá zvykem, že když vás někdo vícekrát vyklopí do škarpy, příště už si s ním do auta nesednete. Reklamní volební žvásty a selfíčka z drůbežáren, kravínů, nebo ze skladů s proměnlivými účesy a melíry protagonistů/protagonistek, vám peněženky nenaplní a jistotu do příštích dnů nedají.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odporné! Koňská hlava v posteli? Mafie!“ Vondráček tajně u Zemana. Václav Moravec se neudržel. A nejen on

10:11 „Odporné! Koňská hlava v posteli? Mafie!“ Vondráček tajně u Zemana. Václav Moravec se neudržel. A nejen on

Ústřední vojenská nemocnice se ostře ohradila proti chování hradních úředníků. Zdá se, že hradní kan…