Línek (KDU-ČSL): Nejenom mladým patří svět

23.09.2016 9:41

Naštěstí je pryč doba, kdy v inzerátech sháněly firmy pouze mladé zaměstnance. Věřím, že je pryč také doba, kdy se senioři stali cílovou skupinou různých šizuňků a prodavačů šmejdů.

Línek (KDU-ČSL): Nejenom mladým patří svět
Foto: archiv zastupitele
Popisek: 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek (KDU-ČSL)
reklama

Moje generace, která se začala uplatňovat především po sametové revoluci, už má často padesátku za sebou a prožívá stáří svých rodičů. A samozřejmě přemýšlíme i o stáří svém. Vidíme, co kromě zdraví senioři nejvíc potřebují: možnost smysluplně naplnit svůj čas, neztratit rodinné a přátelské vazby a cítit, že jsou nějak užiteční, potřební a někomu na nich záleží.

Proto chceme v dalším období zahrnout do koncepce rodinné politiky stárnutí populace a potřeby seniorů. Abychom pomohli vytvořit zázemí sociálních služeb, které to umožní. Přesvědčili jsme se, jak jsou důležité zejména terénní služby, ale budeme muset reagovat i na zvyšující se počet starých lidí s Alzheimerovou chorobou. A určitě podpoříme i takové nápady, s jakým přišli mladí lidé z Chrudimi, kteří vozí seniory na výlety jen tak, pro radost, aniž by jim nabízeli předražené deky nebo hrnce.

Přes to všechno ale vím, že pro spokojenost seniorů můžeme nejvíc udělat právě my, jejich děti. A snad tím dáme příklad i našim dětem.

Roman Línek, kandidát na hejtmana
Koalice pro Pardubický kraj

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Každý člen strany by měl být loajální

22:48 Seďa (ČSSD): Každý člen strany by měl být loajální

Komentář na facebookovém profilu o loajalitě a kritice k vedení strany