Lipavský (Piráti): Vláda nechce připravit zákonodárce o práci na ministerstvech

20.09.2018 20:21

Vláda Andreje Babiše vydala zamítavé stanovisko k návrhu zákona poslance Pirátů Jana Lipavského. Zákon označovaný jako Lex Poche měl zabránit kumulaci funkcí tak, aby europoslanci nemohli současně pracovat ve státní správě.

Lipavský (Piráti): Vláda nechce připravit zákonodárce o práci na ministerstvech
Foto: flickr.com
Popisek: Jan Lipavský (Piráti)

Podle vlády je ale pirátský návrh moc přísný. Legislativcům by zabránil vykonávat například pomocné, servisní či manuální práce. Lipavský proto poslal otevřené dopisy všem ministerstvům, aby zjistil, kolik zákonodárců v současné době pro ministerstva podobné činnosti vykonává.

„Pokud jeden člověk vykonává funkce spadající do zákonodárné i výkonné složky státní moci, dochází k porušování základního demokratického principu dělby moci. Ale to očividně naší vládě jako spousta jiných věcí vůbec nevadí,” říká Lipavský. Za nejbizarnější považuje výčet činností, které by dle vládního stanoviska neměly být zákonodárcům – tedy poslancům, europoslancům i senátorům – upírané: „Vládní stanovisko zcela vážně argumentuje tím, že navrhovaná úprava dopadá i na pomocné, servisní či manuální práce, které by mohli zákonodárci vykonávat.“

Lipavský se proto rozhodl detailně seznámit s tím, jak by tzv. Lex Poche dopadl na zákonodárce. „Posílám na všech 16 ministerstev otevřené dopisy. Ptám se ministrů, kolik zákonodárců u nich pracuje a jaká je jejich náplň práce. Kromě toho mě zajímá i míra poptávky ministerstev po zaměstnancích z řad českých legislativců,” uzavírá Lipavský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický: Ruské regiony mají zájem o propojení s pardubickým letištěm

8:36 Hejtman Netolický: Ruské regiony mají zájem o propojení s pardubickým letištěm

Členové delegace Pardubického kraje, města Pardubic a společnosti EBA jednali v minulých dnech v Pet…