Litoměřice: Ve volbách do Evropského parlamentu uspěli dva Litoměřičani

27.05.2019 20:21 | Zprávy

Hned dva Litoměřičani - Alexandr Vondra (ODS) a Mikuláš Peksa (Česká pirátská strana) - uspěli ve víkendových volbách do Evropského parlamentu.

Litoměřice: Ve volbách do Evropského parlamentu uspěli dva Litoměřičani
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Bývalý ministr a senátor za Litoměřicko a Slánsko Alexandr Vondra obdržel celorepublikově celkem 29 536 hlasů. Návrat do vysoké politiky se mu podařil ze zdánlivě nevolitelného 15. místa kandidátky. Současný poslanec Parlamentu ČR Mikuláš Peksa získal přízeň 9 594 voličů. K volbám v Litoměřicích dorazilo 29,69 procent voličů (5652). Ve srovnání s celorepublikovým průměrem je to o 0,97 procent více. Jde o velký nárůst zájmu oproti roku 2014, kdy v Litoměřicích volilo 18,97 procent obyvatel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Máte pro svá tvrzení o zlodějích nějaké důkazy?

Tvrdíte - Fialova zlodějská banda. Kdo přesně a jaké proto máte důkazy? Netvrdím, že v ODS nedochází třeba ke korupci, ale v jaké straně u nás k ní nedochází?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Opuštění tradičního voliče a programu se nevyplácí

22:31 Senátor Hraba: Opuštění tradičního voliče a programu se nevyplácí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k SOCDEM.