Ludková (ODS): Škola se přes řeči o wellbeingu stává prostředím dětem škodlivým

25.06.2024 7:16 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke školství

Ludková (ODS): Škola se přes řeči o wellbeingu stává prostředím dětem škodlivým
Foto: ODS
Popisek: Vladimíra Ludková (ODS)

Snahy zpoplatnit školu době jsou přirozené. Musí se ale vedle podobizny hlavy státu měnit i další předávané obsahy?

Diskuzi vyvolal návrh změn RVP (rámcového vzdělávacího plánu). Ten je pro školy mantinelem, odkud kam mohou a mají vzdělávat. V návrhu se tak době poplatně objevují termíny, jako jsou „wellbeing“ ( = prostě pohoda), „respektující komunikace“ nebo „udržitelné prostředí“. Škola se nám stává reklamou na environmentálně lidskoprávní instituci.

A pomalu nám v ní začíná přebývat učitel z masa a kostí. Protože jestli má být škola do budoucna koncipována jako nestresové všeobjímající prostředí, chtělo by to za katedrou spíš umělou inteligenci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Střelba na FF

Je to opravdu hodně smutný příběh. Podle vás hrozí jeho zametení pod koberec. Co myslíte, že se mělo stát a nestalo? Zmiňujete třeba Rakušana, ale co s ním, když už není ministr? Co se stalo není určitě jeho vina, měl by tak být podle vás i on nebo někdo jiný z politiků potrestán? Jak? Za co?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rázga (ANO): Evidovaný, dohledatelný a kontrolovatelný

4:32 Rázga (ANO): Evidovaný, dohledatelný a kontrolovatelný

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Airbnb.