MD dostalo šest nabídek na manažera soutěže, která vybere nového dodavatele mýta

13. 8. 2014 12:49

V zadávacím řízení na projektového manažera, který se bude podílet na přípravě soutěže na dodavatele Systému elektronického mýta po roce 2016 a souvisejících služeb, bylo podáno šest nabídek. Lhůta pro podání nabídek vypršela v pondělí 11. srpna v 10:00. Komise pro otevírání obálek dnes za účasti zástupců všech uchazečů nabídky zkontrolovala a žádnou z nich nevyřadila. Nabídky nyní posoudí hodnotící komise.

MD dostalo šest nabídek na manažera soutěže, která vybere nového dodavatele mýta
Foto: ANO
Popisek: Ministr dopravy Antonín Prachař

Mezi uchazeči jsou společnosti Cetag, s.r.o., Arthur D.Little GmbH, BDO IT a.s. a CGI IT Czech Republic s.r.o. Společnou nabídku dále podaly PricewaterhouseCoopers ČR a M.T. Legal s.r.o. MD obdrželo společnou nabídku také od  KPMG, Tempest Czech s.r.o. a AK Volopich, Tomšíček a spol.

Nabídky nyní posoudí hodnotící komise. Rozhodujícím kritériem při hodnocení bude cena, která má váhu 60 procent, dalším hodnotícím kritériem je úroveň vzorové metodiky s vahou 40 procent. Počet nabídek ukazuje, že zadávací řízení bylo nastaveno správně a ministerstvo má možnost z více zájemců vybrat pro stát nejvýhodnější nabídku. Ministerstvo stanovilo, že nabídková cena nesmí přesáhnout 100 milionů korun. Z podaných nabídek je ale zřejmé, že soutěž tuto cenu výrazně sníží. Pokud časový harmonogram neovlivní další postup účastníků soutěže, mohl by být projektový manažer vybrán v průběhu září.

Úkolem projektového manažera bude především zpracovat podrobnou studii efektivity jednotlivých způsobů výběru mýta. Využití projektového manažera je i v zahraničí obvyklým postupem při přípravě tak významné zakázky, jakou je dodávka a provozování mýtného systému. Nejedná se samozřejmě o jednotlivce, ale společnost, která má odpovídající tým lidí a právní kvalifikaci.

Do konce tohoto roku by měl projektový manažer zpracovat a především vyhodnotit veškeré varianty výkonového zpoplatnění pozemních komunikací po roce 2016, na jejichž základě MD připraví a předloží vládě materiál s objektivním posouzením nákladů a výnosů různých modelů mýta. Na základě tohoto materiálu pak kabinet rozhodne o budoucí podobě výkonového zpoplatnění v ČR. Projektový manažer pak připraví v úzké součinnosti s ministerstvem dopravy podrobné zadávací podmínky soutěže.

Ministerstvo dopravy v podmínkách soutěže počítá s tím, že vítězná společnost bude mít i roli administrátora, bude tedy spoluodpovědná za zadání a výběr potenciálních dodavatelů. Cílem je, aby zadávací dokumentace k soutěži na Systém elektronického mýta po roce 2016 a poskytovatele služeb s provozem tohoto systému souvisejících byla připravena co nejkvalitněji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo dopravy

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zálom (Svobodní): Klinika a filozofie

9:09 Zálom (Svobodní): Klinika a filozofie

Levicoví aktivisté, kteří už léta neprávem obývají Kliniku na Žižkově, zcela pochopitelně svoji neom…