MPO: Ministr Mládek podepsal memorandum s Exportní a importní bankou Číny

17. 12. 2014 5:29

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se dnes zúčastnil třetího setkání předsedů evropských vlád v rámci platformy spolupráce Čínské lidové republiky se šestnácti zeměmi střední, východní a jihovýchodní Evropy (platforma 16+1) v Bělehradu.

MPO: Ministr Mládek podepsal memorandum s Exportní a importní bankou Číny
Foto: MPO
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek
reklama

Delegaci České republiky, jejíž součástí je i podnikatelská mise, vedl předseda vlády Bohuslav Sobotka. Ministr Jan Mládek se dnes kromě účasti na vícestranných aktivitách v rámci summitu setkal s místopředsedou vlády Černé Hory Vujicou Lazovićem a ministrem hornictví a energetiky Srbské republiky Aleksandarem Antićem.

"S premiérem Černé hory i mým srbským protějškem jsem jednal o velkých projektech v oblasti energetiky. Probrali jsme možnosti výstavby termoelektrárny Štavalj nebo kaskády středních vodních elektráren na řece Drině. S premiérem Černé Hory jsem projednal dostavbu druhého bloku termoelektrárny Pljevja, kde se česká firma dostala mezi poslední kandidáty na realizaci zakázky, nebo projekt zabezpečení hlavního nádraží v Podgorici, který navazuje na realizované zabezpečení tratě Podgorice-Nikšič," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Na závěr pracovního dne podepsal ministr průmyslu a ochodu Jan Mládek Memorandum o spolupráci mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu a Exportní a importní bankou Číny China Exim Bank.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Nenechme si diktovat Evropskou unií, na co máme použít naše peníze

9:11 Rozvoral (SPD): Nenechme si diktovat Evropskou unií, na co máme použít naše peníze

Evropská unie si chce pojistit jednotlivé členské státy dotacemi, za které budou ručit, ale ne rozho…