Mach (Svobodní): Kdybych byl Brit, volím UKIP. Snížení daní, byrokracie...

16.04.2015 20:01

Strana za nezávislost Spojeného království (UKIP) dnes představila svůj volební program pro parlamentní volby, které se budou ve Velké Británii a Severním Irsku konat 7. května.

Mach (Svobodní): Kdybych byl Brit, volím UKIP. Snížení daní, byrokracie...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Petr Mach

Program je „daňovou revolucí“, jak se vyjádřil volební lídr UKIPu a předseda strany Nigel Farage. UKIP plánuje snížit daň z příjmu a omezit byrokratická nařízení, aby podniky mohly najmout více zaměstnanců. V mnohém se program podobá programu Svobodných.

UKIP chce navýšit výdaje na obranu na 2 % HDP, jak požaduje NATO, omezit rozsah zahraniční pomoci (z 0,7 % HND na 0,2 %) nebo změnit protikuřácký zákon tak, aby hospody a restaurace mohly zřídit kuřáckou místnost.

Unikátním prvkem programu je posvěcení nezávislým think-tankem (The Centre for Economic and Business Research), který zkontroloval, že všechna čísla v programu sedí a že UKIP neslibuje výdaje, které nebude mít jak financovat.

Vlajkovou lodí UKIPu je samozřejmě vystoupení z Evropské unie. Program slibuje vypsání referenda o vystoupení z EU „co nejdříve to půjde“. Po vystoupení z EU navrhuje UKIP velké změny v zákoně o DPH, jejíž minimální výši stanovuje právě EU, v imigrační, energetické a obchodní politice.

„Nepotřebujeme být v EU, abychom mohli s EU obchodovat. Odchodem se zbavíme pout přebyrokratizovaného a upadajícího trhu EU, který produkuje pouze malý ekonomický růst a velkou nezaměstnanost,“ řekl europoslanec William Dartmouth.

V Evropském parlamentu sedím s UKIPem v jednom poslaneckém klubu. Kdybych byl Brit, volím UKIP. Přeji Nigelu Farageovi a dalším europoslancům za UKIP, aby doma uspěli a aby se v květnu do Bruselu už nemuseli vracet.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Mach

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Červíček: Bylo mi ctí vyjádřit naši hlubokou úctu a vděk

7:17 Hejtman Červíček: Bylo mi ctí vyjádřit naši hlubokou úctu a vděk

Královéhradecký kraj ocenil významné osobnosti v regionu. Mezi oceněnými je kardinál Dominik Duka, ř…