Macků (KDU-ČSL): Dačice zrekonstruují sportovní halu ve spolupráci s Jihočeským krajem

11.05.2020 22:41

Dačičtí florbalisté a futsalisté už dlouho touží po sportovní hale, která by splňovala podmínky pro jejich soutěže, aby mohli hrát ligové zápasy také před domácími diváky.

Macků (KDU-ČSL): Dačice zrekonstruují sportovní halu ve spolupráci s Jihočeským krajem
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL
reklama

Vedení města, radní i zastupitelé se jejich přáním zabývají a neustále hledají pro realizaci nové haly možnosti jak technické, tak finanční. Po jednáních s ředitelem Střední školy technické a obchodní Pavlem Kopačkou a náměstky hejtmanky Jihočeského kraje Zdeňkem Dvořákem a Jaromírem Novákem byla dojednána varianta přestavby sportovní haly u SŠTO, která je ve vlastnictví Jihočeského kraje.

Zastupitelé na dubnovém zasedání schválili uzavření Smlouvy o spolupráci s Jihočeským krajem, jejímž předmětem je smluvní ujednání podmínek pro výstavbu sportovní haly.

„Smlouva o spolupráci upravuje práva a povinnosti smluvních stran Jihočeského kraje a města Dačice pro plánovanou přístavbu a rekonstrukci sportovní haly ve Vápovské ulici. Předpokládané náklady činí 36 mil. Kč s DPH a byly by hrazeny z rozpočtu Jihočeského kraje, z rozpočtu města Dačice a z peněžních prostředků dotace získané z národního financování nebo z peněžních prostředků Evropské unie. Získání dotace je zároveň nutným předpokladem pro realizaci tohoto projektu“, řekl k tomu starosta Karel Macků.

Starosta dále doplnil, že je to další akce, na které se bude město podílet ve spolupráci s Jihočeským krajem. Těsně před dokončením je společné dílo nové budovy Domu dětí a mládeže v Bratrské ulici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlubuček (STAN): Praha rozdělí téměř 170 milionů na modro-zelené projekty

19:37 Hlubuček (STAN): Praha rozdělí téměř 170 milionů na modro-zelené projekty

Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo rozdělení téměř 170 milionů korun mezi 107 adaptačních projekt…