Mádlová (ANO): Vláda občany jednoduše podvedla. Fiala je populista

16.02.2023 5:31 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vládě Petra Fialy.

Mádlová (ANO): Vláda občany jednoduše podvedla. Fiala je populista
Foto: plzeň.cz
Popisek: Ivana Mádlová

POPULISTA PREMIÉR FIALA

Populistou je ten, kdo veřejnosti říká věci, které chce slyšet. Případně mlčí o těch, které by se společnosti nemusely líbit. Přesně tak se zachovali premiér a jeho ministři do volby prezidenta republiky.

Premiér opakovane v mediích hovořil o tom, že neplánují zvyšovat daně a dokonce ani věk odchodu do důchodu. O tomto není ani slovo ve vládním programovém prohlášení. A dnes?

V Česku by podle pracovních návrhů ministra Jurečky mohl věk pro odchod do důchodu v budoucnu vzrůst až na 68 let. Byl by tak jedním z nejvyšších v Evropské unii. Takto s vláda v praxi představuje důchodovou reformu! Je již veřejným tajemstvím, že se vláda chystá zvýšit daň z nemovitosti. A to v době, kdy stále razantně rostou ceny bydlení a potýkáme se s vysokými cenami energií. Bydlení se pro mnoho nejen mladých lidí stává luxusem.

Toto vše vláda halí do argumentace spojené se zadlužením naší země a rostoucími výdaji na chod státu. Nevidíme žádné velké úspory, kterými se vláda zaklínala. Nevidíme, že by si vláda peníze vybrala například ze zdanění hazardu tak, jak to činila naše vláda. Vidíme, že veškerá vládní opatření míří v podstatě jen na občany České republiky i přes to, že ještě před několika měsíci toto vláda zásadně odmítala. I přes to, že se o nich nehovoří v programovém prohlášení vlády a nebyla součástí programů politických stran před volbami do Poslanecké sněmovny. Vláda občany jednoduše podvedla.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Vzdát se míru znamená zemřít pro Ukrajinu, řekl Orbán

22:12 Okamura (SPD): Vzdát se míru znamená zemřít pro Ukrajinu, řekl Orbán

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k míru na Ukrajině.